The Forest – bestiariusz

przez Grossik
0 komentarzy

W tym artykule dowiesz się w jaki sposób działają przeciwnicy w The Forest.

Należy zacząć od tego , że mamy kilka rodzajów przeciwników z którymi możemy się zmierzyć w grze. Są to:
-kanibale
-mutanty
-przeciwnicy losowi

Przeciwnicy losowi

Zacznijmy od końca. Najłatwiejszymi przeciwnikami są tak zwani przeciwnicy losowi. Są to zwierzęta które mogą poważnie zranić gracza a nawet zabić. Są to:
-aligatory
-dziki
-rekiny
Każdego z nich można w łatwy sposób zabić. W przypadku aligatorów wystarczy unikać kłapnięć paszczą i trzymać się jego ogona. Wtedy wystarczy seria cięć z katany bądź kilka celnych uderzeń nowoczesną siekierą. W przypadku dzika należy jedynie unikać jego szarży oraz także kilka celnych uderzeń dowolną bronią. Najtrudniejszym do pokonania z przeciwników losowych jest rekin. Aby go pokonać należy zbudować tratwę i go znaleźć (co nie powinno być trudne). Kiedy już się wystarczająco pofatygujemy i go znajdziemy , należy celnie rzucić w niego włócznią. Może to być zwykła lub ulepszona, w obydwu przypadkach rekin umiera od jednego trafienia, choć zdarza się że w przypadku użycia zwykłej włóczni rekin może nie umrzeć od razu. Może ale ale nie musi. Po zabiciu aligatora dostajemy mięso, 4x skórę jaszczurki i jego głowę. Po zabiciu dzika dostajemy mięso, futro dzika i jego głowę. P zabiciu rekina dostajemy tylko jego głowę.

Rekin
Dzik

Aligator

Mutanty

Jest to najbardziej wymagający rodzaj przeciwników. Potwory te są bardzo niebezpieczne, potrafią szybko zabić gracza oraz w równie szybki co efektywny sposób niszczyć nasze budowle. Jest łącznie 6 różnych mutantów.

Zdecydowanie najsilniejszym mutantem jest Armsy. Najczęściej występuje w jaskiniach. Tak jak większość mutantów na powierzchni pojawia się po 11 dniach spędzonych na wyspie w towarzystwie płodów oraz kanibali. Aby go zabić wystarczą 4 celne rzuty koktajlami Mołotowa. Należy uważać gdyż potrafi on szybko zniszczyć budowle. Płody są bardzo denerwujące bo skaczą na gracza zadawając duże obrażenia. Giną po jednym cięciu z katany.

Armsy


Płód

Drugim bardzo silnym mutantem jest Cowman. Jest on bardzo silny w jaskiniach, lecz na powierzchni to gracz ma przewagę. Jego ataki to szarże i tupnięcia, więc lepiej atakować go z góry. Tak jak w przypadku Armsy’ego, 4 Mołotowy powinny wystarczyć.

Cowman

Trzecim mutantem jest Virginia. Jest to pająkopodobny byt, który skacze na gracza z góry i wykorzystuje szybkie szarże. Jest to najbardziej rozwinięty mutant w grze, ponieważ reaguje na dźwięki, dlatego gdy jest w pobliżu należy jak najciszej się poruszać. Aby go zabić również potrzeba 4 lub więcej Mołotowów.

Virginia

Istnieje również mutant, o którym dowiadujemy się więcej pod koniec gry.

Mutant


Robak to mutant który pojawia się po 40 dniach spędzonych na wyspie. Na jego temat powstał osobny artykuł.

Robak

Kanibale

Kanibale to główni przeciwnicy gracza. Pojawiają się praktycznie od początku rozpoczęcia gry. Dzielą się oni na:
-kanibali nierozwiniętych
-kanibali jaskiniowych
-kanibali plemiennych

Najłatwiejszymi do pokonania kanibalami są kanibale nierozwinięci. Charakteryzują się oni zgarbioną sylwetką oraz są oni brudni i pokryci krwią. Występują w formie żeńskiej i męskiej. Giną po 3 uderzeniach z jakiejkolwiek broni, lecz zawsze trzeba je dobić. Ten rodzaj kanibali atakuje pozostałe formy, oraz zjadają oni swoich poległych już pobratymców. Gdy gracz jest pomalowany czerwoną farbą, modlą się oni do gracz. Potrafią używać patyków jako broni.

Kanibale plemienne to najbardziej rozwinięty rodzaj kanibali. Mają oni swoją hierarchię, oraz skoordynowane działania. Im wyżej w hierarchii jest dany osobnik, tym bardziej jest „ozdobiony” różnymi rzeczami. Ten rodzaj kanibali posiada i żeńską i męską formę. Prowadzą one regularne patrole, biegnące różnymi, aczkolwiek regularnymi szlakami o regularnych porach. Potrafią używać broni, oraz zawsze chodzą wyprostowani.

Mapa szlaków patroli

Ostatnim rodzajem kanibali są kanibale jaskiniowi. Występują oni głównie w jaskiniach, lecz można też ich spotkać na powierzchni. Charakteryzują się oni jasno-niebieską skórą oraz często noszą maski na twarzy. Potrafią używać prymitywnych broni. Są oni także wyżsi od gracza i pozostałych kanibali.

Kanibale jaskiniowi. W jaskiniach występują bez masek.
Kanibal nierozwinięty
Kanibale plemienni

Jeśli w grze dojdą nowi przeciwnicy, to bestiariusz zostanie zaktualizowany.

Źródła: https://youtu.be/dwSpp7fD22k https://www.youtube.com/watch?v=qAXRzNQgXfw&t=176s

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz