Znamy już wygląd kontrolera do nowych gogli VR Sony

przez Alton
0 komentarzy

Po niecałym miesiącu od ogłoszenia następcy gogli PSVR gracze otrzymali nowe informacje dotyczące nadchodzącego sprzętu od Sony. Choć sam wygląd ani żadne szczegółowe wieści na temat headsetu nie zostały jeszcze ujawnione, to otrzymaliśmy najważniejsze informacje na temat kontrolerów! Z wpisu Hideaki’ego Nishino możemy dowiedzieć się, że będą one posiadać adaptacyjne spusty i haptyczne wibracje. Te rozwiązania zostały już umieszczone w DualSense, oczywistym wydaje się być więc fakt, iż funkcje te zostaną przeniesione do nowych kontrolerów. Warto wspomnieć także o detekcji dotyku, która pozwoli na wykonywanie bardziej naturalnych gestów podczas rozgrywki. Co więcej kontrolery będą śledzone poprzez same gogle, a nie przez kamerkę jak w pierwszym PSVR.

Poza standardowymi przyciskami, które możemy znaleźć na zwykłym kontrolerze, tutaj znajduje się także „przycisk chwytania” umieszczony po boku. Ma on umożliwiać przenoszenie obiektów w różnych grach.

Zapoznając się z funkcjami kontrolerów raczej trudno jest czuć się zaskoczonym. Wibracje haptyczne i adaptacyjne triggery są obecne w DualSense, a detekcję dotyku posiada już Valve Index. Są to zmiany, które musiały zostać wprowadzone, a połączone ze sobą powinny dać naprawdę ciekawe doświadczenie płynące z rozgrywki. Jednak aby je przetestować będziemy musieli poczekać prawdopodobnie do następnego roku.

Po więcej newsów i recenzji ze świata gier zapraszamy na gaminguniverse.pl oraz polecamy śledzić nasze media społecznościowe, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach.

Źródło grafiki wyróżniającej: Sony Interactive Entertainment Inc.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz