XERA: Survival – survival multiplayer z robotami (podobny do WarZ)

przez DeVel
0 komentarzy

XERA: Survival to survival wieloosobowy akcji oparty na lootowaniu i walce między graczami oraz robotami. Tworzony jest przez Spotted Kiwi Interactive, niezależne studio z Nowej Zelandii. Premierę we Wczesnym Dostępie na Steam miał 24 maja 2019 roku. Poniżej szczegóły dotyczące gry oraz jej dużego podobieństwa do pamiętnej gry, WarZ.

Miejsce akcji gry

Miejscem akcji XERA: Survival jest rok 2022, era sztucznej inteligencji. Świat jest pogrążony w chaosie po walce robotów, które zostały zablokowane przez prawo, jednak firmy XERA Corporation nie powstrzymało to przed dalszą ich produkcją. Nieudane próby wyłączenia AI zdalnie, wywołały wojnę w której ludzkość nie może przegrać.

Kraje stały się dla siebie wrogie w walce nad kontrolą nad zasobami w celu obrony przed robotami.

XERA: Survival przypomina popularny i zamknięty kiedyś survival

Mowa o kultowym WarZ, którego kojarzy na pewno spora liczba graczy. Na trailerze (na samym dole) można zobaczyć pewne podobieństwa m.in. w wyglądzie powierzchni świata jak i obiektów (oczywiście grafika jest na znacznie lepszym poziomie, silnik gry to w końcu Unreal Engine). Spokojnie, gra nie jest tworzona przez byłych twórców wspomnianej gry.

Cechy XERA: Survival

Globalny Ekwipunek

Tak, kolejny element podobny do WarZ, ale to akurat na plus w końcu to survival skupiony na lootowaniu i osobiście bardzo to lubię. W globalnym ekwipunku możesz przechowywać swoje przedmioty, bronie i amunicję. Można je wyjmować tylko w specjalnych miejscach lub w czasie odradzania postaci. To bezpieczny sposób na chomikowanie wszystkiego.

PvPvE

Gracz w tym świecie musi dbać o jedzenie, wodę, bronie, amunicję, lekarstwa. Do dyspozycji pozostają także narzędzia, które pomogą nam przetrwać w dzikim otoczeniu.

Wybierz własną drogę (zbieraj lub walcz!)

Korzystaj z osłony nocy, aby unikać walki PvP, zbieraj swoje zasoby i skup się na celach PvE żeby znaleźć najlepsze przedmioty. W bazie możesz handlować bezpiecznie z innymi graczami (również WarZ), lub zapisać je w globalnym ekwipunku. Możesz grać samotnie lub ze znajomymi w świecie o wielkości 4x4km używając helikopterów z baz lub na piechotę. W bazach dostępne są misje u NPC.

Dynamiczny dzień/noc/pogoda

Cykl dnia i nocy w XERA: Survival dodaje różnorodności do rozgrywki. W ciemności, łatwiej jest unikać innych graczy i znajdować cenne przedmioty. Ale ostrożnie, w nocy możesz spotkać różne rodzaje robotów – szybsze i trudniejsze do zabicia. Realistyczny system pogody wprowadza dalsze dynamiczne elementy do walki i przetrwania.

Żyj dłużej i szczęśliwie

Zdobywaj doświadczenie znajdując przedmioty, biorąc udział w wydarzeniach, zabijając roboty oraz w inne sposoby. Zdobywając poziomy odblokowują się złożone umiejętności, np. zadawanie większych obrażeń PvE lub trudniejsze wykrycie przez roboty. Gracz może nauczyć się lepszego stosowania leków lub ulepszyć drony, a także odblokować nowe receptury dla craftingu i zwiększone miejsce w składzie.

Narzędzia handlu

Bronie, które możesz odkryć w XERA: Survival to karabiny snajperskie, szereg karabinów szturmowych i pistoletów maszynowych, dodatkowo pistolety i oczywiście amunicja do wszystkich broni. Zapasy medyczne, plecaki, jedzenie i picie odgrywają ważną rolę – wiele przedmiotów można stworzyć z zebranych materiałów. Drony mają wiele zastosowań i ich dokładność poprawia się wraz ze wzrostem umiejętności postaci.

Rozwój kierowany społecznością

XERA: Survival jest obecnie w fazie Wczesnego Dostępu. Twórcy obiecują, że nie będą sprzedawać żadnych dodatków ułatwiających grę lub wprowadzać mikropłatności. Ulepszenia kosmetyczne można zdobyć w grze lub zakupić przez transakcje w grze.

Trailer Wczesnego Dostępu XERA: Survival

XERA: Survival można zakupić na platformie Steam (Wczesny Dostęp) w cenie 71,99zł. Gra ma zaledwie obecnie 70 głosów, z czego w większości są pozytywne.

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz