Rekrutacja
Rekrutacja

Warhammer 40,000: Battlesector jest kolejną grą osadzoną w niezwykle rozbudowanym uniwersum Warhammer 40,000. Seria przyzwyczaiła graczy do żonglowania różnymi gatunkami, z których największy rozgłos zyskała seria RTS-ów o podtytule Dawn of War. W 2017 roku studio Straylight Entertainment wprowadziło nowy element do całej układanki, jaką jest uniwersum pełne żołnierzy w zdecydowanie zbyt dużych pancerzach. Owym elementem była gra strategiczna opatrzona podtytułem Sanctus Reach, która oferowała turowy system walki. Gra została przyjęta z umiarkowanym entuzjazmem zarówno przez krytyków, jak i graczy. Po czterech latach, 22 lipca 2021r. premierę miała najnowsza gra z uniwersum Warhammera 40k także będąca strategią turową, czyli rzeczony Battlesector. Tym razem jednak za grę odpowiedzialne jest studio Black Lab Games znane z dobrze przyjętego Battlestar Galactica Deadlock.

Fabuła

Kampania dla jednego gracza pozwala na dowodzenie oddziałem Kosmicznych Marines sierżanta Carleona, którego zadaniem jest pozbycie się Tyranidów z księżyca zwanego Baal Secundus. Kolejne fragmenty opowieści poznajemy na przestrzeni 20 misji, w ciągu których gracz przedostaje się na kolejne pola bitwy i obraca wniwecz wszelkie starania obcych istot.

Rozgrywka

Battlesector skupia się odpowiednim zarządzaniu jednostkami, które gracz otrzymuje w swoje ręce. Obserwując akcję z góry, musimy odpowiednio rozdysponować dostępne siły, aby pozbyć się przeciwników, jednocześnie ponosząc jak najmniejsze straty. Każda z jednostek posiada własne ataki, umiejętności oraz uzbrojenie, które należy odpowiednio dobrać do specyficznej grupy Tyranidów. Gra zawiera mechanikę Momentum, która pozwala na łączenie ataków kilku jednostek jednocześnie. Poza standardowymi żołnierzami na polu bitwy możemy także pokierować poczynaniami bohaterów, od których może zależeć cały wynik potyczki ze względu na dysponowane przez nich specjalne zdolności. Co więcej, wraz z postępami w kampanii, bohaterowie rozwijają się i oferują nowe zdolności, które możemy wykorzystać na polu bitwy.

Tryby gry

Poza kampanią dla jednego gracza, Battlesector pozwala także na grę w trybie Skirmish, w którym to sami decydujemy o początkowym stanie obu stron konfliktu. Choć grze brakuje modułu multiplayer, to oferuje ona tzw. tryb gorącego krzesła, w którym gracze na zmianę wydają rozkazy swoim jednostkom.

Do kogo skierowany jest Battlesector?

Najnowsza produkcja osadzona w świecie Warhammera 40,000 z pewnością powinna zadowolić fanów tego uniwersum. Gra kipi niepodrabialnym klimatem, który znany jest już z wielu produkcji spod szyldu najpopularniejszej marki Games Workshop. Poza oddanymi entuzjastami świata „Wojennego Młota” gra powinna przypaść do gustu także miłośnikom strategii turowych, o czym świadczą stosunkowo pochlebne recenzje wygłaszane zarówno przez graczy jak i recenzentów.

Gra dostępna jest na platformy PC, Xbox One oraz PS4 (na obecną chwilę gra nie jest dostępna na PS Store).

Po więcej newsów, recenzji oraz tekstów publicystycznych ze świata gier zapraszamy na gaminguniverse.pl oraz polecamy śledzić nasze media społecznościowe, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach.

Źródło grafiki wyróżniającej: Black Lab Games / Slitherine Ltd.

0 komentarzy 0 FacebookTwitter
guest
0 komentarze
Inline Feedbacks
View all comments

Copyright © 2022 – GamingUniverse.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek w celu poprawienia jakości przeglądania strony. Możesz zawsze z nich zrezygnować Akceptuj Czytaj więcej