W remaster trylogii Mass Effect zagramy już w maju

przez Alton
0 komentarzy

Choć sam remaster został zapowiedziany już w listopadzie, to dopiero od niedawna można obejrzeć trailer promujący ten projekt. Z zapowiedzi można dowiedzieć się rzeczy, których raczej każdy się już spodziewał po remasterze, jednak wiele osób wciąż niecierpliwie wyczekuje na premierę ME: Legendary Edition, aby jeszcze raz lub dopiero po raz pierwszy pokierować poczynaniami komandora Sheparda i ochronić galaktykę przed najazdem Żniwiarzy.

Zmiany względem oryginału

Mimo oczywistości, które zaserwuje nam BioWare i EA jak np. rozdzielczość 4K, dostęp do wszystkich wydanych DLC, bardziej szczegółowych modeli, ulepszonego systemu oświetlenia, to jest jednak kilka rzeczy, które mogą nieco zaskoczyć (w większości pozytywnie). Z pewnością ciekawym udogodnieniem będą pewne poprawki względem rozgrywki, jednak nie wiadomo na tę chwilę, na czym mają one polegać. Można raczej spodziewać się lepszej nawigacji po ekwipunku i menu, czy zmienionego HUD-a. Wszystkie odsłony będą dostępne z poziomu jednego launchera, więc nie będzie trzeba wychodzić z jednej gry, aby po chwili zagrać w drugą. Jedynym aspektem, który może nieco zawieść fanów, jest brak multiplayera do Mass Effect 3. Jak wiadomo oryginalnie był on powiązany z modułem singleplayer i wpływał on na pewne mechaniki w grze. Twórcy zapewniają jednak, że produkcja została pod tym względem zbalansowana i gracze będą mogli uzyskać najlepsze zakończenia bez grania w moduł sieciowy. Mimo to, gracze pozbawieni zostaną zawartości sieciowej, która z pewnością przedłużyłaby żywotność tytułu. Warto zaznaczyć jednak, że multiplayer w oryginalnym Mass Effect 3 wciąż działa, jednak nie będzie on powiązany z wersją Legendary Edition.

Źródło: Electronic Arts/BioWare

Pre-ordery i edycja kolekcjonerska

Przedpremierowe zamówienia na kolekcję można już składać bezpośrednio na stronie wydawcy, gdzie znajdują się także porównania między oryginalnymi grami, a wersją Legendary Edition. Do zakupu dostępna jest także edycja kolekcjonerska, która zawiera steelbook, list powitalny N7, grafikę na płótnie ukazującą statek Normandia, przypinkę nawiązującą do systemu moralności i replikę hełmu 1:1 ze światłami LED. Ponadto zamawiając edycję kolekcjonerską na stronie BioWare Gear Store można otrzymać grafikę na płótnie z żeńską wersją komandor Shepard. Warto jednak zaznaczyć, że edycja kolekcjonerska nie zawiera samej gry.

Źródło: Electronic Arts/BioWare

Mass Effect: Legendary Edition zostanie wydane 14 maja 2021r. Mamy nadzieję, że produkcja będzie zwiastować powrót BioWare do formy i da nam ona mały przedsmak tego, co otrzymamy w przeciągu kilku lat w następnej odsłonie tej kultowej już serii.

Po więcej newsów i recenzji ze świata gier zapraszamy na gaminguniverse.pl oraz polecamy śledzić nasze media społecznościowe, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach.

Źródło grafiki wyróżniającej: Electronic Arts/BioWare

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz