UOKIK może obciążyć CDPR karą

przez Alton
0 komentarzy

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) jest w stanie odebrać studiu CDProjekt Red 10% przychodów z minionego roku, jeżeli twórcy nie poprawią obecnego stanu gry. Poinformowała o tym Małgorzata Cieloch – rzecznik prasowy UOKiK: 

“Występujemy do przedsiębiorcy o wyjaśnienia problemów z grą i działań przez niego podjętych. Sprawdzimy jak producent pracuje nad wprowadzaniem poprawek czy rozwiązaniem trudności uniemożliwiających grę na różnych konsolach, ale także jak zamierza działać w stosunku do osób, które złożyły reklamacje i są niezadowolone z zakupu w związku z brakiem możliwości odtworzenia gry na posiadanym sprzęcie mimo wcześniejszych zapewnień producenta”. 

Źródło: CDProjekt Red

Należy zaznaczyć, że studio otrzymało dofinansowanie o wartości 28 mln złotych od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w 2016 roku. Miało być ono przeznaczone na 4 aspekty dotyczące gry Cyberpunk 2077, które zostały dokładniej opisane w liście rankingowej konkursu
-City Creation
-Seamless Multiplayer 
-Cinematic Feel 
-Animation Excellence 

Łatwo zauważyć, iż obecny stan gry nie spełnia wszystkich tych aspektów. Mimo, że gra w dwóch ostatnich kategoriach błyszczy na tle pozostałych tytułów, to “City Creation” pozostawia wiele do życzenia, a tryb multiplayer nie ujrzał jeszcze światła dziennego. Problem z kreacją świata w grze Redów sprawia obecnie największy kłopot twórcom, którzy starają się obecnie załatać błędy. Wciąż pozostaje jednak problem dotyczący sztucznej inteligencji, gdyż studio nie poinformowało graczy, czy podejmie się ono próby naprawy AI. 

Źródło: CDProjekt Red

Choć może się wydawać, że kara w wysokości 10% z przychodów z poprzedniego roku nie zaszkodzi w znacznym stopniu spółce, to należy zaznaczyć, że do tej pory udało się sprzedać ponad 13 milionów kopii gry Cyberpunk 2077. 

Jest to kolejna przeszkoda, na którą może natrafić CDProjekt Red w okresie intensywnego łatania gry po premierze. Na oświadczenie UOKiK dotyczące kroków podjętych wobec polskiego studia przyjdzie nam poczekać co najmniej do lutego. 

Po więcej newsów i recenzji ze świata gier zapraszamy na gaminguniverse.pl oraz polecamy śledzić nasze media społecznościowe, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach.

Źródło grafiki wyróżniającej: CDProjekt Red

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz