Tukoni – recenzja gry

Tukoni to logiczna gra przygodowa. Została stworzona przez: Alexey Furman, Alexey Sysoiev, Oksana Bula. Dostępna jest na systemie Android oraz Windows, a data jej wydania to 19 listopada 2020.

W grze wcielacie się w tytułowego bohatera Tukoni – uroczego leśnego stworka. Wyrusza on na podróż z dwoma „kompanami”: plecakiem i księgą receptur. Wędrówkę rozpoczyna w małej chatce, gdzie zaparza herbatę z kropli wody i ziół. W czasie trwania przechadzki zbiera napotkane po drodze przedmioty, wytwarza kolejne rzeczy oraz spotyka inne żyjątka, z którymi wchodzi w interakcje. Jest to gra typu wskaż i kliknij, więc wydaje się banalnie prosta. Zawiera jednak kilka łamigłówek, które sprawiają, że zatrzymacie się w danym miejscu przez dłuższą chwilę. Nie posiada ona konkretnej fabuły, a raczej drobną historyjkę, więc jej przejście powinno zająć od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. To niestety spora wada tej produkcji.

Oprawa graficzna. Z pewnością zachwyca. W branżach tak szeroko rozwiniętych jak grafika komputerowa czy rysunek bardzo ciężko o oryginalność. Praktycznie każdy czerpie inspirację z jakiegoś źródła. Jednak Tukoni odbiega znacząco od swoich konkurentów. Grafika w grze przyciąga oko, nie tylko ogromną paletą barw, ale i ciepłem oraz spokojem jaki bije z tych niezwykle starannych i dopracowanych rysunków. Las ma przytulny, wręcz bajkowy klimat. Zanurzając się w tej grze, naprawdę można poczuć się jak w jakiejś książce lub komiksie, ponieważ całość ożywiają dymki z rysunkami. Są one nie tylko ładną częścią interfejsu, ale i subtelną podpowiedzią w rozgrywce. Otoczenie to dolne warstwy lasu, składa się ono z: kamieni, liści i traw. Nie należy do największych, ale lokacje są zróżnicowane, a zwiedzanie ich to czysta przyjemność.

Ścieżka dźwiękowa. W tle gra prosta, wpadająca w ucho melodia, co jakiś czas zagłuszana przez odgłosy lasu. Według mnie jest ważnym elementem gry, który buduje immersję i wzbudza pozytywne emocje.

Komu mogę polecić tę grę? Wszystkim, a z pewnością tym, którzy lubią niestandardowe produkcje z nietuzinkowym stylem wizualnym. Jest darmowa, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować.

0 komentarzy 0 FacebookTwitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarze
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 GamingUniverse.pl

0
Chętnie poznamy twoją opinię, zostaw komentarzx
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Wykryto Ad-Blocka

Uprzejmie prosimy o wyłączenie ad-blocka lub dodania naszej strony do wyjątków. Szanujemy naszych czytelników i nie jest to wymagane :)