Tiny Room Stories: Town Mystery – prostota gatunku Escape

przez DeVel
0 komentarzy

Tiny Room Stories: Town Mystery zostało niedawno przeniesione z urządzeń mobilnych na PC. Gra łączy klasyczne zagadki typowe dla gatunku gier Escape. Bez żadnych dodatkowych informacji związanych z przejściem danego poziomu, to myślenia powinno nam starczyć na co najmniej kilka godzin. Gra została wykonana w zaledwie kilka osób i otrzymała nagrody w kategoriach związanych z grami Indie oraz grami mobilnymi.

Ogólne wykonanie

Gra jest dość wyjątkowa ze swoją stylizowaną oprawą graficzną, która została wykonana w 3D. Natomiast widok samej kamery został wykonany izometrycznie z możliwością jej obracania. Spotkamy tu naprawdę sporo zagadek logicznych, które potrafią zmęczyć po ponad godzinnej rozgrywce. W mojej opinii, na późniejszym etapie rozgrywki część z nich jest już przesadzona i dodana na siłę. Niektóre rozdziały są naprawdę ciekawe, a niektóre zbyt monotonne (jak np. Kościół). Wykonanie dźwiękowe, które jest równie ważne, w tym przypadku jest nienagannie wykonane. Dźwięki związane z pogodą są naprawdę klimatyczne. Samo działanie jest bardzo stabilne, brak jakichkolwiek błędów, co akurat jest typowe dla tego gatunku.

Może być komiksem

Zarys fabularny

Tiny Room Stories: Town Mystery posiada również prostą fabułę, w której wcielamy się w prywatnego detektywa. Nasz bohater otrzymuje wiadomość od ojca, który prosi go o przysługę. W tym celu udajemy się do małego miasteczka, które jak się okazuje całkowicie opustoszało. Dochodzą później do tego tajemnicze badania oraz kryształy… Całość rozgrywki składa się z kilkunastu rozdziałów.

Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku i tekst „I KITCHEN”

Podsumowanie

Jeśli miałbym odpowiedzieć, czy warto wydać na nią kwotę 35,99 zł na Steam, to odpowiedź zależy od tego jak bardzo lubimy rozwiązywać zagadki. Gra jest naprawdę ciekawa, jednakże widać że była tworzona pod urządzenia mobilne i polecam tam jej spróbować. Widać tu dużo napracowania, jednakże zagadek podobnych do siebie jest zbyt wiele, odbiera to aż chęci do gry. Podobnie fabuła, która z pozoru prosta to była na siłę przeciągana nieistotnymi wątkami, mało ważnymi.

Po więcej newsów i recenzji ze świata gier zapraszamy na gaminguniverse.pl oraz polecamy śledzić nasze media społecznościowe, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz