Terraria wśród 100 najlepiej sprzedających się gier na Steam

przez Mateusz "Adderoo" S.
0 komentarzy

Pomimo tego, że gra nie należy do najnowszych, bo data jej wydania sięga do 2011 roku, a sama gra jest osadzona w 2D, to studio Re-Logic o niej nie zapomniało i wciąż jest aktualizowana, dzięki czemu nadal czerpią z niej zyski. Na Steam jest coraz więcej osób, które chętnie sięgają po ten tytuł, a to wszystko dzięki wyjątkowości tej gry. Zdecydowanie jej sukcesem jest to, że jest urozmaicona pod względem potworów, które musimy pokonywać aby zdobywać coraz to lepsze przedmioty.

Ranking najlepiej sprzedających się gier na Steam dzieli się na takie kategorie jak: platyna, złoto, srebro oraz brąz. Terraria znajduje się w kategorii „brąz” u boku H1Z1, Watch Dogs 2 czy chociażby Rust.  W skład „gier platynowych” wchodzą takie tytuły jak GTA V, Counter-Strike Global Offensive czy PUBG. W „złotych odsłonach” możemy znaleźć między innymi Subnautica, Assassin’s Creed: Origins czy też Wiedźmin 3: Dziki Gon. Natomiast w srebrze znajdują się takie gry jak chociażby Fallout 4 czy nawet The Forest i Raft.

Jedną z przyczyn sukcesu tej platformówki jest to, że gracze wzajemnie zachęcają siebie do wspólnej gry. Gdy jedna osoba zdecyduje się na zakup to praktycznie z automatu zaprosi znajomego do kupna Terrarii i grania kooperacyjnie. Studio
Re-Logic udostępniając możliwość wspólnej zabawy bezdyskusyjnie zrobiło dobry ruch w kierunku zwrotu produkcji tego tytułu.

Jak myślicie, czy twórcy Terrarii w przyszłym roku zdołają się wbić ze swoją grą w tą samą listę? Może zdobędą ten tytuł ale z inną ich grą? Czy może nawet sięgną po jakąś lepszą „odznakę”? Koniecznie dajcie znać w sekcji komentarzy!

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz