Sony zapowiada nowe gogle VR dla PlayStation 5

przez Alton
0 komentarzy

Od premiery gogli PSVR minęły ponad 4 długie lata, przez które sprzęt zdążył się nieco zestarzeć. Dziś mocno odbiegają one od standardów wyznaczonych przez choćby Valve Index czy Oculus Quest 2. Potęguje to fakt, iż nawet w dniu premiery były one słabsze od konkurencyjnych HTC Vive i Oculus Rift, jednak za gorszą specyfikacją szła najbardziej przystępna cena. Dziś na blogu Sony pojawiła się informacja o następcy PSVR.

Hideaki Nishino we wpisie podaje, iż gogle będą podpinane za pomocą jednego kabla, który zapewni wysoką jakość obrazu. Ponadto nowy kontroler będzie obsługiwać część najważniejszych funkcji, które posiada DualSense. Można się więc spodziewać, iż będzie on oferować haptyczne wibracje. Wiceprezes Sony Interactive Entertainment gasi jednak oczekiwania dotyczące premiery gogli w tym roku. Informuje on, że firmę czeka jeszcze dużo pracy nad nowym systemem, co naturalnie opóźnia wydanie następcy PSVR.

Źródło: Sony Interactive Entertainment / Pierwsza generacja gogli PSVR z 2016 roku

Sony nie opublikowało jeszcze żadnych grafik ukazujących nowy sprzęt. Z tak małą ilością informacji na chwilę obecną można jedynie spekulować, czy nowe gogle będą w stanie zatrząść rynkiem wirtualnej rzeczywistości.

Po więcej newsów i recenzji ze świata gier zapraszamy na gaminguniverse.pl oraz polecamy śledzić nasze media społecznościowe, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach.

Źródło grafiki wyróżniającej: Sony Interactive Entertainment

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz