Sons of The Forest – nowe wiadomości od twórców

przez Paprotka
0 komentarzy

Sons of The Forest jest kontynuacją kultowej już gry The Forest, która opowiada historię wyspy zamieszkanej przez plemię dzikich i niecywilizowanych kanibali. Z racji iż pierwszy tytuł odniósł ogromny sukces fani niecierpliwią się na myśl o premierze drugiej części gry. Po ostatnim trailerze Sons of The Forest narodziło się wśród społeczności wiele nowych pytań i wątpliwości. Twórcy postanowili uchylić rąbka tajemnicy i odpowiedzieli na kilkadziesiąt z nich na kanale youtube.

Tajemnicza kobieta

Z poprzedniego zwiastuna można było wywnioskować, że jest ona kimś bliskim dla głównej postaci, ponieważ wystąpiła w kilku różnych scenach i nie wykazywała typowych dla pierwotnego ludu agresywnych zachowań. Jak się jednak okazuje, to gracz będzie decydował o relacji z mutantką. Może on sprawić, by go polubiła, przepędzić lub po prostu zignorować fakt jej istnienia. Twórcy chcą pozwolić na pełną decyzyjność gracza i oferują spory wybór interakcji. Jest to element, który zdecydowanie nie wpisuje się w klimat poprzedniej odsłony, gdzie większość wyborów odgrywała rolę dopiero przy zakończeniu gry. Mechanika ta jest świeża, jednak moim zdaniem to jest coś czego potrzebuje ta gra. W the Foreście immersja nie należała do najlepszych i zdecydowanie brakowało tam bardziej ludzkich postaci niż wrzeszczące mutanty, które widziały w graczach tylko i wyłącznie swój obiad.

Panele słoneczne

Ich oczywistym przeznaczeniem będzie zapewnienie światła oraz ogrzewanie domu. Ich drugie zastosowanie jest jednak znacznie ciekawsze. Za ich pomocą będzie można naładować baterie do piły.

Gitara

Posłuży nie tylko jako świetne narzędzie do walki, ale będzie można także na niej zagrać.

Broń biała

Pojawiło się o nich niewiele wzmianek, jednak twórcy wyjaśniają, że chcieli się skupić na nowości jaką są bronie palne. Nad broniami białymi wciąż pracują – poprawiają oni kolizję, wygląd obrażeń oraz zachowanie przeciwników.

Kurczaki

Na pytanie o to czy w grze pojawią się kurczaki  Endnight Games odpowiada, że jednak bliżej im do kaczek.

Mapa

Nowa mapa ma być nawet cztery lub pięć razy większa od tej znanej z gry The Forest, ale będzie różniła się również od mapy, która została przedstawiona w końcowej scenie pierwszej części.

Brak opisu.

Oszukiwanie

Endnight Games wciąż szuka najskuteczniejszego sposobu na poradzenie sobie z tym problemem.

Drukarka 3D

Wbrew pozorom nie jest ona tylko elementem fabuły, ale w pełni funkcjonalnym urządzeniem. Za jej pomocą będzie można wytwarzać małe części służące do bardziej skomplikowanych konstrukcji. Wykorzystując żywicę i barwniki można pokolorować przedmioty i nadać im niepowtarzalny wygląd.

Łopata i kopanie

Odgrywa ważną rolę w dostaniu się do bunkra widocznego na filmie. Poza tym kopanie dołów może pomóc odkryć wejście do jaskiń, wybudować solidne pułapki oraz prawdopodobnie przygotować miejsce do zagrzebania truchła.

Tapety

Na pytanie o wysokiej rozdzielczości tapetę z kobietą ze zwiastuna deweloperzy odpowiadają, że być może z czasem stworzą jakieś tapety.

Mutanty

Nowe mutanty mają nosić nazwy takie jak: Virginia, Twins oraz Fingers.

Po więcej newsów i recenzji ze świata gier zapraszamy na gaminguniverse.pl oraz polecamy śledzić nasze media społecznościowe, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach.

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz