SCUM – walka więźniów na wyspie o przetrwanie

przez DeVel
0 komentarzy

SCUM to gra tworzona przez chorwackie studio Croteam, które tworzyło w przeszłości m.in. Serious Sama oraz przez  studio Gamepires na silniku Unreal Engine 4. Jest to kolejna gra rodzaju battle-royal, który stał się ostatnimi czasami bardzo popularny. Może się wydawać, że taka produkcja to nic ciekawego, jednakże każdy element gry jest znacznie bardziej dopracowany niż jest to obecne u konkurencji. Zdecydowanie realizm jest tutaj głównym atutem.

Fabuła

W SCUM prywatne korporacje kontrolują całkowicie wygląd świata. Większość ludzi nie akceptuje tego jak funkcjonuje świat i każda próba przeciwdziałania temu sprawia, że osoba zostaje szybko usunięta i osadzona w prywatnym więzieniu. W rolę więźnia wciela się każdy gracz, a jego celem jest walka dla własnego przeżycia z innymi uwięzionymi. Cała walka tocząca się na wyspie jest nagrywana jako reality show.

Co odróżnia SCUM od innych gier Battle-Royale?

W czasie produkcji twórcy zaznaczają, że starali się, aby gra różniła się od innych produkcji survivalowych. W grze na obecnym etapie znajduje się realistyczny system trajektorii pocisków (filmik przedstawiający strzelanie z broni znajduje się niżej). Na trajektorię pocisków wpływa wiatr, temperatura, wysokość, ciśnienie oraz względna wilgotność. System celowania zależy od umiejętności postaci.
W grze będą znajdywały się statystyki takie jak: Siła, Organizm, Zręczność oraz Inteligencja. Rozwinięcie określonej umiejętności w pełni wymaga ponad 500 godzin w rozgrywce, aby to osiągnąć.
Walka jest umiejscowiona na wyspie o rozmiarze 144km2. Ciekawy jest również system baz, zdobycie takiej bazy jest istotne dla pozyskania cennych środków (izba chorych, laboratorium chemiczne, generator prądu itp.), gracze będą musieli utrzymywać swoją bazę funkcjonalną i bronić ją przed innymi graczami oraz NPC. Natkniemy się nieraz na latające drony, które będą nas filmowały.

Moim zdaniem, ta gra ma duży potencjał i jest w stanie pokonać konkurencję lub chociaż dotkliwie jej zaszkodzić. Czytając wypowiedzi na Steam twórców, muszę im przyznać, że są bardzo kreatywni i na pewno nie będziemy się z tego względu nudzić w rozgrywce. Oby tylko optymalizacja została dobrze zrobiona.
Premiera gry jest przewidziana jeszcze w tym roku.

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz