Scavengers – epoka lodowcowa przyszłości

przez TajnyReddy
0 komentarzy

Scavengers to gra studia Midwinter Entertainment (twórcy m.in Halo 5: Guardians). We współpracy z firmą Improbable, która udostępnia SpatialOS twórcom. Premiera gry na PC jest zapowiedziana na rok 2020. Poniżej możemy zobaczyć trailer zaprezentowany na E3 2019:

Akcja Scavengers ma miejsce w niedalekiej przyszłości, gdzie księżyc został rozbity przez ogromną asteroidę, zapoczątkowując nową epokę lodowcową. Jednocześnie tajemnicza nowa choroba rozprzestrzenia się wśród dzikiej przyrody na Ziemi. Gracze przejmują kontrolę nad młodym ocalałym żyjącym na tym pustkowiu, wybierając jedną z czterech klas i poszukując wyposażenia i zapasów. Gracz dysponuje wieloma rodzajami broni – od dystansowych karabinów i łuków do broni białej. Gra ta opiera się na rundach, gdzie każda trwa 30-45 min. Gracze tworzą zespoły od 2-4 osób do nawet 20-30 osób, podchodząc do różnych zadań w grze. Rywalizują oni z innymi graczami oraz komputerem o ograniczone zasoby.

Biorąc pod uwagę elementy survivalu gracze muszą nie tylko bronić się w walce, ale także dbać o ciepło, nawodnienie i poziom głodu. Śmierć oznacza koniec gry w danej sesji, mimo, że nasi sojusznicy mogą przywrócić nas do życia. W grze oczywiście mamy elementy progresji postaci, wyzwania czasowe a zebrane materiały możemy wykorzystać do wytworzenia broni lub narzędzi.

Złożone systemy przetrwania i eksploracji mogą nakładać się na istniejącą mechanikę walki w grze, tworząc jeszcze bardziej wciągającą mieszankę rzeczy do zrobienia w jednej sesji gry. SpatialOS jest kluczową technologią w rozwoju gry. Dzięki przełomowej technologii świat gry Scavengers może być znacznie większy i bardziej złożony niż światy obsługiwane na jednym dedykowanym serwerze. Ogromna mapa może być również zamieszkana przez setki swobodnie poruszających się, wysoce wyrafinowanych wrogów AI.

„Świat, który gracze będą eksplorować, nieustannie się wokół nich zmienia w oparciu o złożone interakcje między różnymi frakcjami” – powiedział Holmes(szef studia). „To naprawdę otwiera ogrom możliwości, które inaczej nie byłyby możliwe”. Jednym z tych losowych elementów jest system pogodowy gry. Ogromne zamarznięte tornada przemierzają krajobraz, stając się coraz bardziej gwałtowne w miarę trwania meczu. Tylko przytulając się do ognia graczom może być wystarczająco ciepło, aby uniknąć utraty zdrowia. Doświadczone drużyny składają się na wzmocnienia rozgrzewające i wykorzystują te burze jako osłonę do przemieszczania się niewykrywalnie przez inne, silniej uzbrojone grupy.

Każdy mecz ma 3 fazy. Faza przygotowań gdzie gracze przygotowują się do walki i planują strategię, faza polowania gdzie gracze walczą o cele i zasoby oraz faza zwana „ekstraktem”, w którym ocalali muszą znaleźć i bronić stref startowych by uciec.

Wrogowie AI, z którymi będzie nam dane się mierzyć, jako scavenger dzielą się na trzy frakcje: Salient (roboty używające zaawansowanej technologii), Outlanders (tacy sami jak gracze, ale sterowani przez AI) oraz Scourge (stworzenia zainfekowane przez wcześniej wspomnianego wirusa przeradzając się w odrażające stwory). Mogą oni dowolnie przejmować obszary na mapie i będąc naprawdę nieprzewidywalnymi osiągnąć dominację. Każda frakcja będzie walczyć z pozostałymi, a gracz będzie mógł dołączyć do bitwy. AI będą tropić gracza i siebie nawzajem. Gracz również będzie mógł tropić przeciwników np. dzięki śladom stóp zostającym na śniegu, aż do momentu, gdy wypełni je padający śnieg.

„Nie chcemy, aby gra Scavengers stała się taką, w której zabijanie graczy jest dominującą strategią w grze. Jeśli nie masz ogromnych umiejętności zabijania innych graczy, możesz poczuć się, jakbyś nic nie wnosił do swojego zespołu. Chcemy stworzyć graczom okazję do bycia pomocnym na wiele różnych sposobów na polu bitwy. ”– powiedział Holmes.

Rezultatem tych wszystkich aspektów jest gra, w której zawsze wydaje się, że akcja jest w ruchu, gra, w której manewr jest znacznie ważniejszy niż obrona. W Scavengers zawsze masz cel do osiągnięcia, wroga do strzelania oraz powód do komunikacji i współpracy z innymi graczami.

Zainteresowani mogą już teraz złożyć wniosek o dołączenie do wersji testowej Scavengers pod tym linkiem: http://origin.scavengersgame.com/home/#signup

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz