Rust – powrót aktualizacji!

przez Bagasia
0 komentarzy

W ostatnich miesiącach w Rust zaszło wiele zmian. Otrzymaliśmy nowe modele przedmiotów, nowe monumenty, długo zapowiadane ulepszenia sztucznej inteligencji, zmniejszone koszty BP-ków oraz wyczekiwane z niecierpliwością ujeżdżanie koni. Z mniej istotnych rzeczy wprowadzone zostały oczywiście ulepszenia płynności w działaniu gry, optymalizacja, poprawki silnika gry – Unity.

Co natomiast pojawiło się w poprzednim tygodniu? Sprawdźmy 😉

Dla opornych – zapis z oficjalnego streama na kanale Twitch Rustafied.Nadchodzi automat do gier!

Podobnie jak w przypadku Clatter Helmet – Chippy Arcade będzie dostępne dla gracza tylko w przypadku, gdy posiada on inną grę od Facepunch – w tym wypadku Chippy. Gra jest teraz dostępna na Steamie, jest to strzelanka z dwoma drążkami, w której niszczysz bossy pixel po pixelu.

Po zdobyciu automatu możesz go umieścić w danym miejscu i wziąć udział w grze w tenisa lub Ponga. Poruszaj drążkiem za pomocą myszy, zagraj przeciwko komputerowi i naciśnij spację w dowolnym momencie aby wyjść.

Pomimo, iż informacja pochodzi z czwartku, automat dostanie się do gry dopiero w tym tygodniu.


Fale brzegowe

Do gry dodano nowy typ efektów falowych. Te brzegowe fale pojawiają się na otwartej wodzie i poruszają się równomiernie w kierunku najbliższej linii brzegowej. Chociaż efekt wizualny tych fal jest znaczący, dynamika łodzi wydaje się być taka sama jak wcześniej. Wygląda na to, że wciąż trwają prace, więc efekt końcowy może być jeszcze widoczny.


HDRP

Twórca Garry’s Mod’a pracuje nad stosowaniem HDRP, szerzej znanym jako Unity’s High Definition Render Pipeline. W skrócie jest to funkcja zapewniająca wysoką jakość i oszałamiające efekty wizualne. Ten zestaw znacznie poprawi wygląd niektórych efektów, tworząc bardziej kinowe i wciągające wrażenia, nie rezygnując przy tym z wydajności.

Tutaj możesz zobaczyć wstępne spoilery co do trwających prac.


Ulepszenia ragdoll

Toczą się prace nad nową gałęzią aby poprawić mechanikę „luźnych ciał” – tak zwaną fizykę ragdoll. Pracownik Facepunch’a zajmujący się tą dziedziną, zapytany o cel tych działań odpowiedział, że „będziemy mieli tego mniej, a nawet więcej!”. Cóż… tajemniczy z niego człowiek 🤔


Aktualizacja wyglądu koni

Wraz z nadejściem jazdy konnej w zeszłym tygodniu wydaje się, że trwają prace nad pewnymi aktualizacjami wyglądu koni. Brak jeszcze efektów wizualnych, ale opublikuję je, gdy tylko je otrzymam.

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz