Rust – nowości, ulepszenia i znacznie więcej

przez Bagasia
0 komentarzy

Następny tydzień prac nad Rustem został ukończony. Nadszedł dzień aktualizacji, a wraz z  nim optymalizacja, ulepszenia jakości życia, poprawki AI i nowe narzędzie.

Strumień z podglądu aktualizacji jak zwykle znajdziecie na oficjalnym kanale Twitch o godzinie 21:00 czasu polskiego.

Sprawdźmy, co nowego w tym tygodniu.


Dodano granaty dymne

W tym tygodniu wprowadzono do gry nowy przedmiot. Granaty dymne można kupić w Mieście Bandytów po 10 sztuk złomu każdy. Nie można ich wytworzyć na najnowszym monumencie.

Nowe, poręczne narzędzie emituje dużą ilość dymu i skutecznie zasłania obszar na około minutę. W interesie wydajności znacznie zmniejszono ilość cząsteczek. Dodano także pełny efekt “szarej strefy” w dymie, alby nikt nie był w stanie zobaczyć co kryje się za nią.


Optymalizacja / wydajność

W tym miesiącu skupiono się na poprawie wydajności klienta. Oprócz naprawienia kilku długotrwałych problemów z ładowaniem ikon skórek sprawiono, że wszystkie niestandardowe skiny są pobierane wraz z plikami instalacyjnymi gry, zamiast ładowania „w locie”. Toczą się również prace z wieloma innymi elementami, aby zmniejszyć problemy klientów i poprawić ogólną wydajność.


Poprawki  Miasta Bandytów

Najnowszy monument jest w tym miesiącu modyfikowany. Oprócz dodania recyklera, strażnicy Miasta Bandytów mają kilka nowych cech. Teraz reagują na ładunki wybuchowe i granaty dymne oraz najprawdopodobniej zabijają śpiących (chociaż nie widzieliśmy ich jeszcze w akcji). Dodano także kilku nowych strażników i rozwiązano kilka exploitów.


Dodano opcję „Ukryj znaki”

Nowa opcja dla streamerów jest dostępna menu Esc. Ukrywając wszystkie niestandardowe malowane znaki streamer nie naraża się na nieświadome nadawanie obraźliwych materiałów.


Zmiany w niszczeniu baz

W tym miesiącu zauważysz pewne zmiany czasu rozpadania się baz. Skrzynka pocztowa, barykady, duży piec, piec, małe i duże urządzenie do zbierania wody, stanowisko naprawcze, rafineria ropy naftowej i stół badawczy rozpadają się znacznie szybciej. Z kolei stoły warsztatowe rozpadają się po długim czasie.


Hodowla i zmiany w żywności

Dzięki tej aktualizacji nastąpiło kilka istotnych zmian w gospodarstwie. Nie tylko dynie i kukurydza nie wymagają już żadnych warunków, ale teraz stackuja się po 20. Oznacza to, że mają pełne zdrowie podczas zbiorów, a gracze są w stanie jeść szybciej niż wcześniej.


Dowolne rozmieszczanie przedmiotów

Konstrukcja baz zyskała nieco większą elastyczność, ponieważ przedmioty mogą być teraz rozmieszczane n apółce pod stołem naprawczym. Możesz także umieścić małe pudełko pod grillem.


Inne rzeczy

  • Recykler może być włączony lub wyłączony tylko przez gracza, który wchodzi w interakcję z nim.

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz