Rust – nowe łodzie, poprawki i więcej

przez Bagasia
0 komentarzy

Kolejny tydzień prac w Rust za nami. Sprawdźmy co nowego pojawiło się tym razem. Jak zwykle, stream z aktualizacji o godzinie 21:00 czasu polskiego na oficjalnym kanale Twitch.


Dodano dmuchaną łódź ze sztywnym kadłubem

Najnowszą formą transportu wodnego w Rust są łodzie pontonowe ze sztywnym kadłubem, które mogą być spawnowane za pomocą komendy 'spawn rhib'. W tym momencie jest to trudny projekt. Oznacza to, że łodzie nie spawnują się samodzielnie na mapie i nie ma jeszcze aktywnej funkcji zużycia paliwa.

Pomimo niedopracowanego projektu znamy już pewne szczegóły. Po pierwsze, łódź może pomieścić w sumie sześć osób (jeden kierowca, cztery za nim u jedna z przodu). Jest też mała skrzynia do przechowywania drewna z przodu, która pomieści 12 przedmiotów.

Powiedziałabym, że niemal pewne jest, że zobaczymy to w pełni zaimplementowane w grze do następnego force wipe’a 5-go lipca. Oczekuj, że więcej szczegółów wyjdzie na jaw w ciągu najbliższych dwóch tygodni.


Ulepszenia kompasu

Po dodaniu funkcji kompasu w zeszłym tygodniu poprawiono ją w ciągu ostatnich kilku dni. Wraz z dodaniem możliwości włączania i wyłączania widoku kompasu w menu dodano możliwość włączania i wyłączania go za pomocą skrótu klawisza (domyślnie 'c').

Gracze będą mogli teraz wybrać, czy klawisz wyświetla kompas gdy go trzymasz, czy też mogą kliknąć przycisk 'c', aby włączyć lub wyłączyć kompas.


Puzzle Hapis

Kontynuowano prace nad dodawaniem puzzli na mapie Wyspy Hapis. Chociaż nie mamy na razie żadnych wizualizacji, możemy spodziewać się podobnych puzzli do tych na mapach proceduralnych, które pojawią się przy najbliższym force wipe.


Dodano Rust World SDK

Ekscytujące nowości w dziedzinie niestandardowych map, pakiet Rust World SDK został wydany na GitHub. Chociaż nie ma żadnych narzędzi do edycji map, oczekuje się, że członkowie społeczności wkrótce utworzą edytory map wykorzystując ten pakiet SDK. Jak zawsze, będziemy informować Cię o dalszym rozwoju.


Postęp wiosła

Nadmuchiwane łodzie ze sztywnym kadłubem nie wydają się być jedyną nową jednostką pływającą dodawaną do Rust. Obserwujemy również wiele prac związanych z kajakiem i wiosłem. Chociaż żadny z tych elementów nie pojawił się jeszcze w grze, wygląda na to, że nastąpi to wkrótce.


Postęp Miasta Bandytów

Kontynuowane są prace nad najnowszym monumentem – Miastem Bandytów. W tym tygodniu wykonano różne poprawki i optymalizacje, a także prace nad kabinami i drzewami do tego nowego, bagnistego monumentu. Wkrótce być może pojawią się pewne zwiastuny.


Inne rzeczy

  • Naprawiono wykorzystywanie grilla
  • Mała rafineria nie może już w pełni zanurzyć się pod wodą
  • Naprawiono Naukowców nierejestrujących się poprawnie ze stertami złomu

 

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz