Rust – najnowsza aktualizacja już jest!

przez Bagasia
0 komentarzy

W Rust nadszedł dzień aktualizacji, a wraz z nim ogromne zmiany w sposobie zdobywania loot’u na monumentach.

Biorąc pod uwagę, że jest to pierwszy czwartek miesiąca, mapy na wszystkich serwerach będą wymazane po aktualizacji. Facepunch ogłosił również force BP wipe, co oznacza, że ​​każdy będzie miał zupełnie nowy początek.

Nie ma ustalonego czasu kiedy pojawi się najnowsza łatka. Stream z aktualizacji pojawi się na oficjalnym kanale Twitch już dzisiaj o 21:00.

Omówienie Monumentowych Puzzli

Puzzle z zagadkami całkowicie zmieniają dynamikę zdobywania przedmiotów w Rust. Nie polega to już na zbieraniu rzeczy swobodnie rozproszonych po punktach orientacyjnych, wymagającym od graczy po prostu uwzględnienia innych wrogów, promieniowania i może trochę parkouru, aby wypełnić swój ekwipunek. Zamiast tego drzwi antywłamaniowe, klawiatury, skrzynki z bezpiecznikami i inne są teraz przeszkodą dla wielu zdobywców.

Biorąc pod uwagę, że zostało to wprowadzone około dwa dni temu temu, prace wciąż trwają. Oznacza to, że powinieneś spodziewać się usterek, exploitów, braku stabilności, a może nawet awarii gry. Ta nowa dynamika oznacza drastyczną zmianę w progresji gry i ogólnej równowadze na dłuższą metę. Ponadto, monumenty wyglądają o wiele bardziej interesująco i szczegółowo, więc jest to ciekawe.

Ten post podsumowuje główne zmiany w monumentalnych puzzlach. Wszystko może ulec zmianie, więc napiszę o tym w razie potrzeby. Twórcy, w przyszłym tygodniu lub dwóch, mają w planach stworzyć pełny przewodnik, który zajmie się tego typu rozwiązaniami.


 

Drzwi bezpieczeństwa

Większość loot’u w monumentach jest teraz zamknięta za różnymi drzwiami bezpieczeństwa. Aby otworzyć te drzwi, musisz upewnić się, że masz zasilanie i kartę dostępu do odpowiedniego poziomu (zielony, niebieski lub czerwony).

Po otwarciu zostaną one automatycznie zamknięte w ciągu kilku sekund (należy szybko przez nie przejść)Za drzwiami znajduje się na nich czerwony przycisk po ich lewej stronie, który po naciśnięciu otwiera je niezależnie od tego, czy działa zasilanie.

Uwaga: podczas testów zauważono pewne problemy, więc może być możliwe uwięzienie, chociaż nie jest to działanie zamierzone.


 

Karty dostępu


Karty dostępu są konieczne do przejścia przez wszystkie drzwi bezpieczeństwa. Dostępne są 3 rodzaje kart – zielona, niebieska i czerwona. Karty dostępu działają tylko na określonym poziomie (nie ma więc czerwonych kart do otwierania zielonych drzwi).

Karty mają wytrzymałość, maksymalnie 10 przeciągnięć, zanim staną się bezużyteczne. Ponadto, nie wszystkie karty, które znajdziesz, mają pełną wytrzymałość. Zgodnie z oczekiwaniami nie można tworzyć kart, można je tylko znaleźć.

Więc gdzie je znajdziesz? Ogólnie rzecz biorąc, karty można znaleźć na biurkach znajdujących się w różnych miejscach wokół monumentów. Zielone karty – najniższy poziom dostępu – będą również okresowo upuszczane przez naukowców. Niebieskie karty – średni dostęp – będą możliwe do nabycia w maszynie narzędziowej w placówce, ale będą one bardzo drogie (jeszcze nie dodane). Czerwone karty – najwyższy poziom – będą znajdować tylko na biurkach za niebieskimi drzwiami bezpieczeństwa (ma sens, prawda?).


 

 

Bezpieczniki, skrzynki bezpieczników i obwody czasowe

Po uzyskaniu odpowiedniej karty dostępu musisz upewnić się, że drzwi są zasilane. Wprowadź bezpiecznik elektryczny. Ten nowy element może być dość niewiarygodny, ale pozwala na przejście elektryczności przez krótki czas po umieszczeniu w skrzynce bezpieczników. Bezpieczników nie można stworzyć, jednak znajdziesz je w różnych skrzyniach na mapie. Mogą one również zostać poddane recyklingowi do 20 jednostek złomu.

Próbując rozwiązać zagadkę, należy szukać skrzynki bezpieczników w pobliżu drzwi antywłamaniowych (są one montowane na ścianach i często strzelają iskierkami). Otwórz pudełko i umieść bezpiecznik w jednym gnieździe. Być może trzeba będzie aktywować przełącznik (również zamontowany na ścianie), aby uzyskać przepływ energii. Pośpiesz się i podejdź do drzwi z kartą gotową do użycia, ponieważ obwód wybuchnie w krótkim czasie (powodując zniknięcie bezpiecznika). Należy pamiętać, że przechodnie mogą wyrwać bezpiecznik prosto z pudełka, powodując natychmiastowe wyłączenie zasilania.

Istnieją również układy czasowe dla pewnych zagadek. Są one podobne do zwykłych skrzynek bezpieczników, ale zamiast konieczności umieszczania elementu bezpiecznika, można go po prostu włączyć, aby uruchomić zegar i uzyskać przepływ prądu. Planowane jest dodanie widocznych przewodów i więcej w nadchodzącym miesiącu.

 


 

Ręczne obejście

Od czasu do czasu natrafisz na drzwiczki z kołem. Mogą one służyć do ominięcia niektórych drzwi antywłamaniowych (zazwyczaj zielonych) po prostu przytrzymując „użycie” na kole. Spowoduje to stopniowe otwieranie sąsiednich drzwi. Gdy drzwi zostaną wystarczająco podniesione, puść koło i biegnij pod nimi zanim się zamkną.


 

Gdzie te Puzzle?

Puzzle znajdziesz w większości monumentów, włączając elektrownię, miejsce startu, tunele wojskowe, kanały, lotnisko, stację kolejową, stację uzdatniania wody i przystanie. Każdy zabytek ma własny zestaw unikatowych zagadek, z których każdy ma różne poziomy dostępu i rozwiązania.

Jak wspomniano powyżej, w najbliższej przyszłości planowane jest stworzenie przewodnika, który wskaże konkretne sposoby rozwiązania zagadek. W międzyczasie najważniejsze, co musisz wiedzieć, to: znaleźć kartę dostępu, uruchomić moc i lootować do woli!

 


 

Jakie łupy otrzymasz?

Wygląda na to, że w niektórych obszarach puzzli jest więcej łupów. Chociaż nie ma jeszcze wielu poprawek do łupów, planowane jest rozmieszczenie loot’u znalezionego za zagadkami, który ma dwa razy większą liczbę przedmiotów. Nie zdziwię się także, gdybyśmy zobaczyli inne tabele łupów, biorąc pod uwagę tę nową dynamikę.

Loot za każdą układanką resetuje się co 30 minut. Biorąc pod uwagę, że ciężko powiedzieć, kiedy ostatnia osoba rozwiązała zagadkę, czasami możesz trafić w dziesiątkę, podczas gdy innym razem możesz wrócić z pustymi rękami.


To nie wszystko…

Monumentowe Puzzle nie są jedynymi zmianami w Rust w tym tygodniu. Poniżej znajduje się podsumowanie tego, czego jeszcze można się spodziewać …


 

Wzmocnienie Spas12

Na prośbę społeczności zwiększono obrażenia zadawane przez strzelbę Spas12. Zadaje teraz 135 obrażeń zamiast 105.


 

Ulepszenia Hapis

Wykonano kilka poprawek i ulepszeń na mapie wyspy Hapis. Mimo, że Monumentowe Puzzle nie zostały jeszcze dodane, placówka naukowa jest teraz wraz z dodatkowymi wyspami na południu. Jak zwykle, dodatki Hapis działają trochę za tymi, które są na mapach proceduralnych, więc spodziewaj się więcej w nadchodzącym miesiącu.


 

Nowe modele sprzętu do nurkowania

Dokonano aktualizacji niektórych modeli sztuki skafandra. Chociaż nie zmienia to w jakikolwiek sposób funkcjonalności, kształtu ani formy, zapewnia świeży wygląd zbiornika, maski i płetw.


 

Poprawki AI

W ciągu ostatnich kilku tygodni wykonano wiele poprawek na temat sztucznej inteligencji. Wraz z ulepszeniami zachowania zwierząt, wykonano mnóstwo zmian dla naukowców, w tym lepsze wykrywanie celów, ruch i wiele innych.


 

Różne poprawki

  • Dłuższy  czas despawnu dla prochu i siarki
  • Naprawiono możliwość picia wody z rzek do leczenia, maksymalnie do 50%
  • Różne ulepszenia materiału broni
  • Naprawiono skórki broni, przysłaniające skórki odzieżowe na modelu
  • Dodano przybrzeżne śmieci na wyspie Savas i miejsca do nurkowania
  • Opcje Menu ma teraz max gibs 2000 ponieważ 10000 jest złym pomysłem (można go ustawić wyżej za pomocą efektów konsolowych.maxgibs)

 

Czekamy na …

Na horyzoncie jest mnóstwo ekscytujących rzeczy. Oto kilka ogólnych propozycji tego, nad czym jeszcze pracujemy, oczekujemy więcej szczegółów od programistów z devblogu.

  • Rozpoczęto prace nad umożliwieniem tworzenia niestandardowych map w przyszłości
  • Postępy w mieście Bandytów
  • Nowy model C4 może być już w drodze
  • Więcej pracy nad nowym czółnem i wiosłem

 

Jedność i wydajność

Teraz dla jasności: czy ta aktualizacja będzie lepsza? Krótka odpowiedź brzmi: prawdopodobnie nie.

Tak, gra działa na nowej wersji Unity. I tak, ta nowa wersja otwiera możliwość przerzucania niektórych procesów na naprzemienne wątki. Niestety, nie robi tego. Każda optymalizacja musi zostać ręcznie ukończona, a deweloperzy nie dostali żadnej z tych prac dla tej aktualizacji. Oprócz tego nowa wersja stworzyła pewne problemy, które powodują awarię gry. Deweloperzy zdają sobie z tego sprawę, ale nie jest jasne, ile poprawek wprowadzi przed uruchomieniem aktualizacji.

Oznacza to, że możesz się spodziewać, że wydajność serwera nadal będzie tandetna na całej płycie (szczególnie na większych lub dłuższych serwerach wipe). Przygotowując to, ulepszono dedykowany serwer, który obsługuje nasz główny serwer UE (ponieważ wydajność w tym zakresie była szczególnie słaba w ciągu ostatnich kilku tygodni). Mam nadzieję, że to uaktualnienie nieco pomaga, ale pamiętaj, że jest to problem dotyczący całej gry i nie dotyczy żadnego konkretnego serwera / hosta.


 

Przedstawiamy: EU Hapis

Z przyjemnością ogłaszamy, że otwarto najnowszy serwer po aktualizacji: EU Hapis. Ze względu na duże zapotrzebowanie wypróbowujemy miesięczny cykl czyszczenia na 150 slotach graczy. Po opublikowaniu aktualizacji poszukaj go na oficjalnej liście.

 

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz