Rust – monument, nowy przedmiot, naukowcy, sztuczna inteligencja i woda

przez Bagasia
0 komentarzy

Pierwszy czwartek miesiąca – pierwszy duży update marca. Widzimy wiele ciekawych zmian. O niektórych pisałam już wcześniej, inne są całkowitą nowością. Zachęcam do zapoznania się z najnowszym update logiem z Rusta. Dla leniwych – wideo podsumowanie [eng] ostatniego miesiąca prac nad grą, pomagające w wizualizacji poniższego zapisu:


Dodano Małą Platformę Wiertniczą

Nowe źródło loot’u i akcji przybyło w formie morskiego monumentu. Platforma Wiertnicza zawiera nowe Puzzle, Naukowców, łupy, maszynę do recyklingu i nowe możliwości potyczek między graczami.

Przegląd

Nowy monument, dostępny za pomocą łodzi lub Minicoptera, spawnuje się jeden na mapę w oddaleniu od głównej wyspy (nawet poza widocznym zakresem mapy). Mała Platforma Wiertnicza zawiera dwa rodzaje Puzzli, kilka poziomów do zbadania, około dwudziestu Naukowców i jeden główny punkt wejścia z wody.

Po przybyciu statkiem należy pokonać dwa poziomy schodów, aby dotrzeć do głównego kompleksu. Dalej podążaj wskazaniami strzałek znajdujących się na podłodze.

Rozwiązanie Puzzli

Na Małej Platformie Wiertniczej znajdują się dwie układanki – jedna z zielonymi drzwiami i jedna z niebieskimi. Jeśli masz karty, to raczej poradzisz sobie z rozwiązaniem ich bez większego problemu, ponieważ obecnie nie ma żadnych bezpieczników.

Edit: Z tyłu małego budynku na najwyższym poziomie znajduje się jeden bezpiecznik. W tej chwili jest on trochę zbugowany, ale z pewnością będzie wykorzystany do Puzzli. Więcej dowiesz się, gdy Puzzle zostaną zaktualizowane i rozwiazane.

Puzzle #1

Pierwsze Puzzle to mały pokój na drugim poziomie oznaczony jako D2

Zacznij od umieszczenia zielonej karty w czytniku przy drzwiach
Zgarnij łup z trzech skrzyń znajdujących się w środku

Banalnie proste ;)

Puzzle #2

Drugie Puzzle znajdują się na górnym pokładzie obok schodów prowadzących na lądowisko dla helikopterów.

Przesuń niebieską kartę przez czytnik znajdujący się przy drzwiach
Użyj czerwonej karty aby dostać się do skrzyni wojskowej

Lokalizacja maszyny do recyklingu

Na Małej Platformie Wiertniczej znajduje się maszyna do recyklingu. Możesz ją znaleźć na drugim poziomie monumentu tuż obok zielonych Puzzli.

Próbka loot’u

Jeśli do przeróbki wydasz wszystkie łupy z Naukowców i beczek, otrzymasz około 1k złomu, 200+ Wysokiej Jakości Metal, 1k fragmentów metalu, a także trochę kamienia, drewna, paliwa, ropy naftowej, skóry i tkanin.

Inne zdjęcia

Oto więcej zdjęć, bo doskonale wiemy, że dobrze na nie patrzeć. Kliknij w obrazek, by zobaczyć go w pełnym wymiarze :)


Nowe wydarzenie – Chinook

Wydarzenie Chinook zostało całkowicie przerobione dzięki tej aktualizacji – i jest znacznie trudniejsze. Do tej pory CH47 spawnował się na morzu, podróżował do monumentów i po prostu zrzucał skrzynię.

Zamiast tego, Chinook będzie teraz upuszczał drop na górnym pokładzie Małej Platformy Wiertniczej około 30 minut po opuszczeniu miejsca przez ostatniego gracza. Gdy gracz zacznie odblokowywać skrzynię, Chinook zbliży się by spuścić na pokład najnowszego NPC – Ciężkiego Naukowca.

Przybywając, Chinook przyniesie ze sobą pięciu imponujących przeciwników, chcących obronić skrzynię.

Oryginalne wydarzenie Chinook nadal będzie się odbywać, jest to po prostu nowy typ wydarzenia Chinook dla Małej Platformy Wiertniczej.


Ciężcy Naukowcy

Jak wspominałam już wcześniej w poprzednich wpisach, jak i w tym, pojawił się nowy typ NPC. Ciężki Naukowiec to mocniejsza wersja niebieskiego Naukowca, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Tych potężnych drani znacznie trudniej jest zabić – mają 300HP, czyli wymagają około pięciu strzałów z AK, ale dostajemy z nich łupy o znacznie wyższej jakości. Strzelby lub M249 obecnie pojawiają się tylko na Małej Platformie podczas eventu Chinook.

Przykładowy loot

Do 5 przedmiotów na jednego zabitego Ciężkiego Naukowca

Bolt  Body do karabinu
  Karabin szturmowy   Body do Karabinu półautomatycznego
  Shotgun   5 pocisków do Shotguna
  Karabin półautomatyczny   Komputer namierzający
  2 granaty F1   Kamera CCTV
  24 x HQ   3 x Śmieci Technologiczne
  30 pocisków do pistoletu   5 rur
  Różne dodatki do modyfikacji broni   Podwójne Drzwi Pancerne

Ulepszenia ludzkiej sztucznej inteligencji

Podjęto się żmudnego zadania przerobienia systemów sztucznej inteligencji w grze. Zaczynając od NPC, odbudowuje zachowania od podstaw. To nie tylko poprawi ogólne działanie NPC, to, miejmy nadzieję, obniży poziom przetwarzania niezbędny do ich funkcjonowania, poprawiając w ten sposób wydajność. System tak złożony jak ten nie jest łatwym zadaniem, więc spodziewamy się zmian, poprawek i ulepszeń w nadchodzących tygodniach i miesiącach.


Nowa woda

Wraz z nowym monumentem opierającym się na bazie wody ulepszono jej wygląd. Konkretnie, fale są teraz obecne na otwartym morzu, co zmienia sposób, w jaki łódki podróżują, a stosy złomu kołyszą się. Pojawiły się również nowe kilwatery, białe czapy i efekty pianki, ogólnie czyniąc wodę bardziej dynamiczną i ciekawszą do oglądania.


Hapis zmienia się

Nasza ulubiona nietechnologiczna generacja map zyskała trochę miłości w tej aktualizacji. Głównie dodano Małą Platformę Wiertniczą. Można ją znaleźć w lewym dolnym rogu mapy (D19), nie tak daleko od brzegu od stacji pomp. Wprowadzono również kilka różnych poprawek mapy.


Optymalizacje

Wraz z tymi wszystkimi nowymi dodatkami, wydajność nie została pominięta przez zespół Facepunch. W tym miesiącu widzieliśmy różne poprawki i zmiany w podstawowych elementach gry z zamiarem oczyszczenia kodu i poprawy optymalizacji. Czas budowy plików serwera i klienta również zmniejszył się o połowę do około 40 minut, co obniża prawdopodobieństwo opóźnień.


Wyrzutnik Granatów nadchodzi!

opublikowano projekt na nową broń wybuchową. Nie zostanie ona wprowadzona w tej aktualizacji, ale wiemy, że już została zaakceptowana :D


Inne rzeczy

  • Poprawki lamp
  • Części wieżyczek będą teraz dużo rzadziej spotykane w pudełkach
  • Dodano możliwość dynamicznego przechwytywania i pomijania muzyki
  • Wsparcie dla konkretnych playlist
  • Poprawki kadłuba Statku Towarowego
  • Poprawka literowa Czujnika HBHF
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz