Rust – interfejs teamu, wieże obserwacyjne i więcej

przez Bagasia
1 komentarzy

Czwartek 05 lipca, najwyższy czas na wprowadzenie aktualizacji i paru ekscytujących dodatków do gry – interfejs teamu, możliwość umieszczenia wieży obserwacyjnej, kompas i nowy tryb łodzi oraz wiele więcej!

Jak zazwyczaj stream z podglądu aktualizacji rozpocznie się o 21:00 czau polskiego (lub wyjątkowo wcześniej) na oficjalnym kanale Twitch.


Interfejs teamu

Wprowadzono najnowszą ogromną zmianę dla zespołów. Interfejs teamu pozwala na tworzenie grup do ośmiu osób (możliwa zmiana przez właścicieli serwerów) tworzących sojusz i śledzących się nawzajem.

Aby utworzyć drużynę, naciśnij „Tab” i wybierz „Utwórz team” w lewym dolnym rogu. Następnie, jako lider zespołu,  możesz podejść do ludzi i zaprosić ich za pomocą klawisza „Użyj” (pod warunkiem, że nie są już w drużynie, w takim przypadku nie zobaczysz żadnej opcji zapraszania). Tylko lider zespołu może zaprosić innych, a ty możesz być częścią tylko jednego teamu na raz.

Gdy otrzymasz zaproszenie usłyszysz odgłos i zobaczysz wiadomość na czacie w lewym dolnym rogu. Następnie należy nacisnąć „Tab” i wybrać „zaakceptuj” lub „odrzuć” w lewym dolnym rogu. Będąc w zespole, widzisz członków swojego teamu i ich status w lewym dolnym rogu ekranu (zielony dla żywych, szary dla snu i czerwony dla martwych).

Tagi dla każdego członka zespołu są wyświetlane na zielono. Pod nickami znajduje się kropka, która, podobnie jak same nazwy, jest domyślnie szara i zielona dla twojego zespołu. Ta kropka jest jednak widoczna dla aktywnych członków zespołu do stu metrów, niezależnie od linii wzroku. Jeśli celujesz bezpośrednio w zieloną kropkę w oddali, pojawi się znacznik imienia osoby. Możesz także zobaczyć położenie członków zespołu przez cały czas za pomocą nakładki mapy w grze.

Przywództwo zespołu może zostać przeniesione z lidera, po prostu podchodząc do innego członka zespołu, czekając na etykietkę „transferu przywództwa” i naciskając „Użyj”. Przywódcy mogą nawet przekazać dowodzenie śpiącemu członkowi zespołu (musi posiadać opcję „Używaj”, aby przywołać opcję). Przywódcy mogą także w każdej chwili wyrzucić członków zespołu, naciskając „Tab”, najeżdżając na członka i naciskając „wyrzuć”.

Jest to pierwsza iteracja nowego systemu, wymagająca kilku poprawek i balansu.


Wieża obserwacyjna

Dodano nowy, ciekawy element. Jest to wysoka, drewniana konstrukcja, którą można umieścić w locie i wspiąć się na górę, aby uzyskać przewagę wysokości. Element ten może tez być przydatny podczas nalotów i PVP. Oto kilka szczegółów:

Koszt wytworzenia: 2500 drewna

Do zdobycia: BP w beczkach

Poziom warsztatu: 1

Koszt badań: 75 scrap

Punkty wytrzymałości: 500Dmuchane łodzie ze sztywnym kadłubem

Wygląda na to, że nowa forma jednostek pływających wkracza dzisiaj. Pierwotnie oczekiwano, że będzie to wydarzenie na serwerze, w rzeczywistości jednak nowa łódź będzie tylko rzadko spawnowanym przedmiotem. Chodzą plotki, że w planach jest dodanie paru ze strzelającymi naukowcami. Na razie jednak oto co musisz wiedzieć:

 • Rzadko będą pojawiać się na mapie
 • Przewiozą maksymalnie 6 osób
 • Posiadają mały drewniany schowek z przodu
 • Zużywają paliwo
 • Są szybsze od łodzi wiosłowych


Dodano kompas

Nowe narzędzie do nawigacji w krajobrazie Rust zostało dodane w tej aktualizacji. Kompas jest nowym elementem HUD, który wskazuje kierunek, w którym patrzysz w postaci północy, południa, wschodu i zachodu oraz różnych stopni pomiędzy. Jest domyślnie włączony, ale można go ustawić na przełączanie klawiszem „c” lub wyłączyć całkowicie w opcjach menu pod „Esc”.


Młot pneumatyczny

Wiele prac i animacji dla młota pneumatycznego zostało już ukończonych. Nie jest jednak jasne, czy jego obecna funkcjonalność sprawi, że będzie on teraz wprowadzony w aktualizacji.

Edycja: Wygląda na to, że pierwsze podejście dla młota pneumatycznego zostało zakończone. Spodziewaj się wkrótce więcej szczegółów.


Wrodzy naukowcy powracają

Spacerując po drogach Rusta będzie trochę bardziej niebezpieczne po aktualizacji, ponieważ naukowcy NPC są bardziej agresywni. Po tym, jak w zeszłym miesiącu zrobili się przytłaczająco ulegli, ci niebiescy NPC zliczający liczbę Geigerów znów będą wrogo nastawieni do tych, którzy staną zbyt blisko – zostaliście ostrzeżeni!


Nowy C4

Ładunki wybuchowe otrzymały „lifting twarzy” po zaktualizowaniu modelu. Ta zmiana jest czysto wizualna, żadne statystyki dotyczące C4 nie uległy zmianie.


Nowy model kamienia w świecie

Up;uszczanie kamieni na ziemię nie będzie już dawać Ci przebłysków z minecrafta, ponieważ zmieniono model. Nie ma już szorstkiej, teksturowanej kostki, nowy kamienny model świata jest bardziej zbliżony do zebranej rudy, którą można znaleźć na mapie.


Opóźnienia Puzzli wyspy Hapis

Pracowano nad (między innymi) tłumaczeniem Monumentowych Puzzli na Hapis. Wygląda jednak na to, że nie są one jednak gotowe na tę okazję.


Inne rzeczy

 • Umieszczanie schowków pod stołem badawczym (nie stołem naprawczym)
 • Małe znaki można umieścić na półkach
 • Ulepszenia Monumentowych Puzzli
 • Naprawiono przepuszczanie łupów przez ściany za pomocą exploita stołu do badań
 • Naprawiono exploit automatów
 • Naprawiono exploit grilla
 • Mała rafineria nie może teraz w pełni zanurzyć się pod wodą

Może ci się także spodobać

1 komentarzy

Ferne 15 grudnia 2018 - 15:16

prescription without a doctors prescription

Odpowiedz

Zostaw Komentarz