Rust – granaty dymne i optymalizacja

przez Bagasia
0 komentarzy

Następny tydzień prac nad Rustem dobiegł końca. Dla dopełnienia tego wpisu zapraszam na zapis ze streama przedstawiający nowości w grze.


Granaty dymne

W tym tygodniu wprowadzono do gry nowy przedmiot. Granaty dymne można kupić w Mieście Bandytów po 10 sztuk złomu każdy. Nie można ich wytworzyć na najnowszym monumencie.

Nowe, poręczne narzędzie emituje dużą ilość dymu i skutecznie zasłania obszar na około minutę. W interesie wydajności znacznie zmniejszono ilość cząsteczek. Dodano także pełny efekt „szarej strefy” w dymie, alby nikt nie był w stanie zobaczyć co kryje się za nią.

Dostępny w: Miasto Bandytów

Koszt: 10 scrap

Czas trwania: około 1 min


Optymalizacja

Zespół kontynuował prace nad poprawą wydajności. Między innymi usunięto alokacje dla śmieci w kilku miejscach. Wydaje się, że było to inne źródło ścinek, gracze będą mieli nadzieję, że przy następnej aktualizacji pojawi się o wiele mniej problemów.


Naprawa ikon skórek

Od pewnego czasu ikony niektórych skórek nie ładują się prawidłowo. Na szczęście to wydaje się być rozwiązane w tym tygodniu po tym, jak przebudowano wszystkie ikony skinów. Mają także ustalone, siatkowe granice renderowania, które nie zawsze odświeżają się podczas renderowania ikon, co może prowadzić do dziwnych skal.


Poprawa recyklingu


Zmodyfikowano irytującą cechę recyklera.
Zamiast możliwości wyłączenia go przez kogokolwiek – co rozpowszechniło wiele trollingów wokół recyklerów – teraz może go obsługiwać tylko użytkownik recyklingu.


Postęp statku towarowego

Kontynuowano pracę nad możliwością wzięcia udziału w nadchodzącym wydarzeniu na serwerze, The Cargo Ship. Statek Towarowy czasami okrąża mapę w Rust, umożliwiając graczom podejście i rozpoczęcie walki z naukowcami NPC i nawzajem, aby zdobyć łupy.

Na razie nie ma wizualnych informacji od zespołu, ale wydaje się, że priorytetem jest uzyskanie aktualizacji na ten miesiąc. Więcej na ten temat w miarę postępu prac w nadchodzących tygodniach.


Inne rzeczy

  • Recykler został dodany do Miasta Bandytów
  • inventory.give teraz przyjmuje stan przedmiotu jako opcjonalny trzeci parametr
  • ikona sygnału zaopatrzenia została zaktualizowana

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz