Rust – aktualizacja

przez Bagasia
0 komentarzy

Po koniecznym wipe, który miał miejsce zaledwie dwa tygodnie temu, nowy update w Rust nabiera kształtów. Wiele rzeczy wciąż znajduje się w oddzielnych kategoriach, więc nie widać jeszcze wielkich zmian, ale można się ich spodziewać, gdyż w najbliższych tygodniach nastąpi ich scalenie.

Zapis streama z podglądu najnowszej aktualizacji dostępny jest na oficjalnym kanale twitch .

Monumentowe Puzzle

Monumentowe puzzle wymagały ciężkiej pracy w ostatnich kilku tygodniach. Helk stara się z całej siły, żeby uzyskać nową dynamikę w grze do następnej aktualizacji 7 czerwca.

Jak zapewne pamiętasz, te dodatkowe elementy w monumentach na mapie utworzą nową hierarchię w lootowaniu. W przeciwieństwie do nieograniczonego dostępu do wszystkich drzwi i budynków, jakie są teraz, gracze będą potrzebować różnych form dostępu, aby uzyskać określony łup.

Oto przykład dostarczony przez Vincenta w poprzednim wpisie:

Po prostu zabrałeś Niebieską Kartę Dostępu od zwykłego naukowca, NPCa, który znajduje się na złomowisku. Ta karta zapewnia dostęp do budynku na stacji kolejowej, ale bez prądu czytnik kart na ścianie nie działa. Włączasz z powrotem elektryczność uzupełniając brakujące bezpieczniki znalezione po drodze w skrzynce bezpiecznikowej. Teraz drzwi są sprawne i zapewniają dostęp do pomieszczenia biurowego. W tym miejscu znajdziesz przyzwoita ilość łupów i intrygującą Czerwoną Kartę Dostępu…

Sprawdź ponownie w przeciągu następnych dwóch tygodni aby dowiedzieć się więcej szczegółów.

Poprawki AI

Pal dokonał ostatnio przeglądu systemu sensorycznego AI. Mając na celu polepszenie sztucznej inteligencji wokół złożonego pomnika, zmodernizował sposób, w jaki NPC wykrywa cele (fov, hałas, broń itp.) i dodał lepszą kontrolę na tick rate’m przez całą planszę.  Ponadto uczynił tak, by naukowcy ze złomowiska byli mniej wrogo nastawieni. Podobnie jak w przypadku innych prac w toku, możesz spodziewać się tych zmian 7 czerwca.

Miasteczko bandytów

Obserwujemy także postępy w następnym monumencie: mieście Bandytów. Ma być najbardziej niebezpieczną miejscówką. Ten nowy monument może mieć pewnego rodzaju podział na frakcje, więc tylko „źli” ludzie będą mogli udać się do miasta Bandytów.

Więcej o skokach spadochronowych

Zadano pytanie Helkowi o temat skoków spadochronowych. Wyjaśnił, że jest to początkowa praca nad przyszłym przedmiotem – spadochronem, który pozwoli na wyskakiwanie z pojazdów powietrznych. Świetnie! :)

Nowe skórki

Po dwóch tygodniach bez nowych skinów Facepunch nadrabia zaległości, a w tym tygodniu do sklepu z przemiotami dodanych zostanie 20 nowych skórek!

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz