RimWorld – sukces już we wczesnym dostępie

przez Bagasia
0 komentarzy

RimWorld jest grą strategiczną łączącą ekonomię i survival. Akcja rozgrywa się w kosmosie, gdzie ludzkość zdobyła już większość systemów. Zasadniczym problemem jest brak sposobu na przekroczenie prędkości światła, a co za tym idzie kontakt między koloniami jest znacznie utrudniony. Dlatego, kiedy dochodzi do katastrofy, to właśnie Ty musisz sprostać zadaniu i zająć się rozbitkami. Razem stworzycie społeczeństwo.

Jednym z fenomenów tej gry jest fakt, iż ludzie, których masz do dyspozycji, to indywidualne jednostki z własną przeszłością, która ich charakteryzuje i warunkuje postępowanie. Poza rozwiniętymi aspektami ekonomicznymi gra oferuje też istotne elementy survivalu i system budowania.

Pomimo prostej grafiki, trybu single player i specyficznej perspektywy „z lotu ptaka”, produkcja Ludeon Studios oferuje wciągającą rozgrywkę na wiele godzin. Gracz przywiązuje się do budowanego społeczeństwa i ma poczucie odpowiedzialności za nie. Produkt jak na razie występuje we wczesnym dostępie już od czterech lat, lecz wciąż jest rozwijany, dzięki czemu zbiera przytłaczająco dobre opinie wśród graczy. Dowolność wyborów i trzy odmienne tryby osobowości AI sprawiają, że gra jest dynamiczna i zapewnia wszechstronną rozrywkę. Dostępna na platformie Steam za 107,99 zł (ok. 29,99 USD)

   Wymagania sprzętowe
  • System operacyjny: Windows XP
  • Procesor: Core 2 Duo
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: Intel HD Graphics 3000 with 384 MB of RAM
  • Miejsce na dysku: 500 MB dostępnej przestrzeni

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz