Rekrutacja
Rekrutacja

Po sukcesie jaki niewątpliwie odniosło Rainbow Six Siege wydane w 2015 roku, Ubisoft zapowiedziało spin-off serii z podtytułem Quarantine w 2019. Gra miała różnić się od głównej serii odejściem od przyziemnego realizmu, który towarzyszył serii od początku jej istnienia. W tej części cyklu gracze mieli zmierzyć się z obcym wirusem zagrażającym gatunkowi ludzkiemu. I prawda jest taka, że wciąż będą mogli to zrobić, jednak będą musieli oni dokonać zakupu Rainbow Six Extraction, nie zaś Quarantine.

Zmianę nazwy ogłoszono za pomocą krótkiego filmiku, w którym pracownicy Ubisoft Montreal tłumaczą decyzję o przemianowaniu tytułu nadchodzącej gry. Zdaniem Patrika Methé – dyrektora kreatywnego – nowa nazwa gry jest ściśle powiązana z nią samą, gdyż to gracze będą musieli podjąć decyzję, czy postanowią oni kontynuować swoją misję czy ewakuują się w obawie przed czyhającym zagrożeniem.

Mimo zapewnień studia, trudno nie odnieść wrażenia, że nazwa Quarantine może się źle kojarzyć po doświadczeniach związanych z pandemią. Ruch Ubisoftu jest raczej oczywisty i nie powinien on nikogo dziwić.

Całe szczęście nie jest to jedyne ogłoszenie, które twórcy pragną nam zaserwować. W pierwszym dniu zbliżających się targów E3 (12 czerwca o 21:00) odbędzie się Ubisoft Forward, na którym po raz pierwszy zostanie pokazany fragment rozgrywki z Rainbow Six Extraction.

Po więcej newsów i recenzji ze świata gier zapraszamy na gaminguniverse.pl oraz polecamy śledzić nasze media społecznościowe, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach.

Źródło grafiki wyróżniającej: Ubisoft Entertainment SA

0 komentarzy 0 FacebookTwitter
guest
0 komentarze
Inline Feedbacks
View all comments

Copyright © 2022 – GamingUniverse.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek w celu poprawienia jakości przeglądania strony. Możesz zawsze z nich zrezygnować Akceptuj Czytaj więcej