PS Plus – Final Fantasy VII, Remnant, Farpoint i Masquette

przez Alton
0 komentarzy

Final Fantasy VII Remake

Sony niewątpliwie zaskoczyło graczy ogłoszeniem, iż od 1 marca posiadacze abonamentu PS Plus będą mogli przypisać do swojego konta PSN aż do 4 tytułów (o ile mają oni zarówno PS4 jak i PS5). Choć jesteśmy raczej przyzwyczajeni do całkiem wysokiej jakości udostępnianych comiesięcznie produkcji, to jednak trzeba przyznać, że mało kto mógłby spodziewać się Final Fantasy VII Remake, od którego premiery nie minął nawet rok.

Myślę, że tej gry nie trzeba nikomu przedstawiać. Bez chwili wahania można powiedzieć, że jest to wzór, od którego inni twórcy powinni brać przykład, jak robi się remake’i. Od wydania pierwowzoru na pierwsze PlayStation minęły 23 lata, w ciągu których powstało wiele kolejnych części, jednak żadna nie przyćmiła sukcesu, jakim była siódma odsłona głównej serii. W tej produkcji gracz wciela się w Clouda, który jako najemnik staje naprzeciw organizacji Shinra, która wyniszcza planetę poprzez wydobywanie z niej energii.
Pomimo iż gra dostępna jest we wczesnej kompatybilności na PS5, to posiadacze PS Plus nie będą mogli zagrać na najnowszej konsoli Sony za darmo. Aby cieszyć się tym tytułem na PS5 należy kupić jej wersję na PS4 lub PS5.

Źródło: Square Enix

Remnant: From the Ashes

Kolejną grą dostępną w marcu w ramach abonamentu PS Plus będzie produkcja studia Gunfire Games (byłe Vigil Games – twórcy serii Darksiders) czyli Remnant: From the Ashes. O tym tytule często mówi się, że są to kooperacyjne Soulsy z bronią palną. Choć gra zyskała raczej przeciętne noty od graczy, to jednak jest ona warta sprawdzenia, szczególnie kiedy jest się posiadaczem abonamentu (lub nie zagrało się w nią kiedy była dostępna za darmo na Epic Games Store). W produkcji Gunfire Games gracz trafia do postapokaliptycznego świata, który został opanowany przez potwory zwane The Root, a jego celem jest odparcie ataków nieznanego najeźdźcy.

Źródło: Perfect World Entertainment / Gunfire Games

Farpoint

Ostatnim tytułem na konsolę PS4 w marcu będzie Farpoint, który jest debiutanckim projektem studia Impulse Gear. W 2017 roku ów gra nieco rozpopularyzowała gogle PSVR, a wraz z nią pojawił się tzw. Aim Controller (akcesorium, do którego wkłada się kontrolery PS Move), jednak nie jest on wymagany do zabawy. Jest to VR-owa strzelanka, w której gracz jako uczestnik wyprawy kosmicznej walczy przeciwko insektoidalnym kreaturom zamieszkującym nieznaną planetę.

Źródło: Sony Interactive Entertainment / Impulse Gear

Maquette

Podobnie jak w lutym, tak i w marcu kolejna premierowa gra wyłącznie na PS5 będzie dostępna dla posiadaczy abonamentu PS Plus. Będzie to pierwszy projekt studia Graceful Decay. Tytuł będzie grą logiczno-przygodową, w której poznamy losy zakochanej młodej pary. Mechanika gry będzie opierać się na zabawie perspektywą, gdzie skala obiektów ulega zmianie w zależności od punktu widzenia gracza. Oprawa wizualna Maquette inspirowana jest twórczością Mauritsa Cornelisa Eschera, który tworzył obrazy mające na celu oszukać umysł odbiorcy.

Źródło: Annapurna Interactive / Graceful Decay

Przypominamy, że do 1 marca nadal można odebrać Control Ultimate Edition i Concrete Genie, a do 5 kwietnia Destruction AllStars.

Po więcej newsów i recenzji ze świata gier zapraszamy na gaminguniverse.pl oraz polecamy śledzić nasze media społecznościowe, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach.

Źródło grafiki wyróżniającej: Square Enix

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz