Pre-ordery i finalne demo rebootu System Shocka już niedługo

przez Alton
0 komentarzy

Dnia 22.01.2021r. na stronie crowdfundingowej projeku pojawił się nowy wpis od twórców rebootu klasycznego System Shocka – Nightdive Studios. W ogłoszeniu zapowiedzieli oni, że pod koniec lutego możliwe będzie złożenie przedpremierowych zamówień na ich długo zapowiadany projekt na platformach Steam, GOG i Epic Game Store. Jednocześnie ze startem przedsprzedaży, premierę będzie mieć ostateczna wersja dema gry.

Źródło: Nightdive Studios / demo gry

Co ciekawe osoby, które wsparły finansowo projekt wpłatą wynoszącą co najmniej 30$ otrzymają także kopię System Shock 2: Enchanced Edition za darmo. Twórcy planują wydać zarówno reboot, jak i odświeżoną część drugą w podobnym czasie, jednak wciąż nieznana jest ów data premiery. W przeciwieństwie do rebootu, System Shock 2:EE nie będzie napędzany przez Unreal Engine 4, lecz przez Kex Engine. Jest to autorski silnik Nightdive Studios, który obsługuje już wiele klasycznych tytułów w odświeżonej wersji, m.in.: Turok 1 i 2, Forsaken, Blood: Fresh Supply, czy oryginalnego System Shocka. Sami twórcy przyznali, że praca nad SS2:EE rozrosła się do rozmiarów, których sami się nie spodziewali. Każdy model postaci i broni w grze zostanie wykonany na nowo. Co więcej, twórcy do odświeżonej wersji gry zaimplementowali dziesięć modów uznanych przez wielu graczy.

Źródło: Nightdive Studios
Wersja VR

10 stycznia na Twitterze Nightdive Studios pojawił się krótki film zwiastujący, iż SS2:EE będzie obsługiwał urządzenia wirtualnej rzeczywistości. Nie jest powiedziane, czy będzie to osobna wersja gry, czy wszystko zostanie jednak zawarte w jednym produkcie. Choć na materiale widać kontroler Valve Index, to można spodziewać się także obsługi na inne popularne gogle, jak np. HTC Vive, czy Oculus Rift/Quest 2.

Warto przypomnieć, że nad rebootem pracuje także legenda branży rozrywkowej, czyli Chris Avelone. Jest on scenarzystą omawianej produkcji i choć nie pracował on nad żadną z oryginalnych części, to jego dorobek robi spore wrażenie (m.in.: Fallout 2, Planescape: Torment, Wasteland 2, Icewind Dale).

Po więcej newsów i recenzji ze świata gier zapraszamy na gaminguniverse.pl oraz polecamy śledzić nasze media społecznościowe, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach.

Źródło grafiki wyróżniającej: Nightdive Studios

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz