Opis fabuły The Forest – UWAGA SPOJLERY!

przez Grossik
0 komentarzy

Jak wiadomo było już wiele teorii na temat fabuły gry The Forest. Od eksperymentów na małpach, po tajemnicze cywilizacje. Jednak po dodawaniu kolejnych rzeczy do gry, nie wszystkie teorie były wiarygodne, dlatego w tym artykule przedstawimy wam najbardziej wiarygodną wersję zdarzeń, taką, która wydaje się być najbardziej realistyczna. Zapraszamy.

Początek fabuły zaczyna się w czasach starożytnych, a może nawet wcześniej, kiedy to nieznana dotąd pozaziemska cywilizacja odwiedziła jeden najprawdopodobniej kanadyjski półwysep. Zakładają tam coś w stylu laboratorium, gdzie przechowują dwa artefakty. Owy kompleks, był wyposażony w sieć długich tuneli i komór znajdujących się pod półwyspem. Z czasem, z nieznanego powodu opuszczają to miejsce, zostawiając cały dobytek. Po długim okresie nieużywania, cały kompleks zawalił się tworząc lej krasowy na środku mapy.

Bardzo możliwe, że pierwsze mutanty były wynikiem eksperymentów prowadzonych przez obcą cywilizację. Po latach braku jakiegokolwiek inteligentnego życia na półwyspie, pojawia się lud kanibali. Jako że żyli odizolowani od świata, do dziś zachowali swoje „dzikie” zachowania. Między XVI, a XIX wiekiem, na półwysep dotarli chińscy i europejscy podróżnicy. Chińczycy zbyt wiele po sobie nie zostawili, tylko kuszę, plany lotni i rysunki ich statku. Europejscy podróżnicy przybyli jako chrześcijańscy misjonarze, mający na celu nawrócić lud kanibali. Początkowo mieli oni zajmować się tylko nawracaniem, jednak kiedy odkryli wejścia do jaskiń postanowili je spenetrować. Wtedy też, ludzie doświadczyli pierwszego spotkania z mutantami, przez co w jaskiniach możemy zobaczyć krzyże ostrzegające przed niebezpieczeństwem. Na półwyspie zostawili pistolet skałkowy oraz plany kościoła. Niestety, ostatecznie wszyscy z nich zginęli.Po wielu latach, mianowicie w drugiej połowie XX wieku, półwyspem zainteresował się człowiek na wysokim szczeblu hierarchii w Saharze. Był to najprawdopodobniej dr.Cross, znany z gry jako „Czerwony Kanibal”. W roku 1982 wybrał się on swoim jachtem na półwysep, aby sprawdzić co się tam dzieje. Dowodem na to są zdjęcia z datą ’82. Kiedy okazało się, że dzieją się tam naprawdę dziwne rzeczy, firma zainteresowała się półwyspem i około 2000 roku zdecydowała się na zakup terenu. Wtedy doskonale już wiedzieli że znajdują się tam artefakty o nieznanych właściwościach. Najpierw odkryli właściwości komory do wskrzeszania, czego skutkiem było opublikowanie artykułu w prestiżowym magazynie naukowym. Kiedy naukowcy odkryli efekty uboczne maszyny do wskrzeszania, czyli mutacje, zaczęło brakować chętnych do prowadzenia testów. Kiedy w 2008 roku odkryli działanie drugiego artefaktu, byli w stanie strącać samoloty, aby pozyskiwać obiekty do testów. Później, około roku 2015 w laboratorium doszło do komplikacji, w wyniku której większość obiektów wydostała się masakrując personel firmy. Ze wszystkich przeżywa tylko dr.Cross, podczas masakry ginie też Meghan, czyli córka Cross’a. Ten w desperacji dostaje się do drugiego artefaktu i strąca samolot, z którego jedna z ofiar mogłaby posłużyć do wskrzeszenia swej córki. Ofiarą okazuje się być Timmy, czyli syn głównego bohatera, który razem z nim akurat przelatywali nad półwyspem. W tym momencie zaczyna się akcja gry. Około rok po znalezieniu swojego syna, główny bohater zostaje zaproszony do TalkShow, w którym Timmy dostaje ataku mutacji. Chłopiec jednak przeżył. W krótkiej cutscene’ce dowiadujemy się że po wielu latach Timmy dostaje ponownego ataku mutacji. W tym momencie gra się kończy.

Źródła: http://youtube.com , https://theforest.gamepedia.com/The_Forest_Wiki

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz