Rust – oficjalne wprowadzenie balonów, przeciwlotniczych zestawów rakietowych

przez Bagasia
0 komentarzy

Balony i przeciwlotnicze zestawy rakietowe nadchodzą!

Podobnie jak w przypadku wszystkich aktualizacji w pierwszy czwartek miesiąca zaplanowano force wipe’a mapy.


Oficjalne podsumowanie video


Balony

Pojawił się pierwszy w historii sposób transportu lotniczego w Rust! Balony na gorące powietrze pozwalają wielu graczom na raz unosić się w powietrzu i podróżować po mapie w sposób, jaki nigdy wcześniej nie był możliwy. Przy około 16 spawnowaniach na raz w normalnym (4k) rozmiarze mapy, podczas wędrówki po krajobrazie znajdziesz przypadkowo spłaszczone balony. Podobnie jak łodzie, liczba balonów na gorące powietrze, które pojawiają się zmieniają się w zależności od rozmiaru mapy serwerów.

Aby polecieć, po prostu dodaj trochę niskiej jakości paliwa do magazynu, a następnie naciśnij duży czerwony przycisk, aby zapalić. Po nadmuchaniu balon wzniesie się z ziemi i podąży w kierunku, w którym wiatr ją pokona.

Kontrolowanie lotu jest nieco trudne, ponieważ nie ma jako takiego sterowania. Zamiast tego będziesz musiał śledzić kierunek wiatru za pomocą rękawa przymocowanego do kosza. W miarę, jak lecisz w górę, rękawy zmierzają zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Gdy rękawy wskazują, gdzie chcesz się udać, odpal zapłon. Gdy zaczniesz schodzić, rękawy zaczną iść w lewo.

Aby kontynuować lot w żądanym kierunku, możesz włączać i wyłączać zapłon, aby rękaw był skierowany w stronę, w którą chcesz się udać. Wydaje się, że im wyżej lecisz, tym szybciej zmienia się wiatr, co utrudnia kierowanie.

Jeśli chodzi o zużycie paliwa, początkowo potrzeba około 4 sztuk paliwa niskiej wartości, aby nadmuchać balon, a następnie każda minuta zapłonu kosztuje około 15. Chociaż w górnej części znajduje się tylko jedno miejsce do umieszczenia paliwa, w jednym rogu znajduje się mały schowek, w którym można przechowywać dodatkowe paliwo lub inne gadżety zbierane podczas podróży.

Gdy wytworzysz gorące powietrze, utrzymanie wysokości i kursu to nie wszystko, o co musisz się martwić. Wraz z nowymi rakietami przeciwlotniczymi, które Cię atakują (zobacz więcej na poniższych stronach), gracze są w stanie zastrzelić Cię bronią – choć nie jest to łatwe. Każdy punktor ma obecnie około 5 obrażeń. W sumie 1500 punktów zdrowia. Balon wymaga więc aż setki pocisków, żeby został całkowicie zniszczony przez broń.

Z kolei rakietowy zestaw przeciwlotniczy daje około 50 obrażeń za każde trafienie, dzięki czemu jest znacznie bardziej realistycznym sposobem na pozbycie się tej nowej formy transportu lotniczego. Na szczęście możliwe jest naprawienie Balonu, gdy jesteś w nim za pomocą młotka i tkaniny (5 tkanin odzyskuje około 50 hp za każde trafienie). Pamiętaj, że podobnie jak bloki konstrukcyjne, po naprawieniu szkód istnieje okres, który musisz odczekać do ponownego użycia. Zauważ też, że balon traci ruch i prędkość wznoszenia, gdy jego HP się pogarsza.

Podczas lotu będziesz unikać przeszkód, takich jak wieże ciśnień, bazy i linie wysokiego napięcia. Pilnuj też tego zapłonu, ponieważ automatycznie wyłączy się po 60 sekundach.

Jeśli chodzi o bezpieczne przechowywanie twojego balonu… Chociaż można go zbudować, lądowanie wewnątrz budynku jest bardzo trudną propozycją. Nie można również umieszczać zamków szyfrowych na żadnej części balonu, więc nie ma żadnego oczywistego sposobu na zablokowanie wstępu. Najlepszym rozwiązaniem może być ustawienie Wieżyczki, aby zabezpieczyć teren. Zauważ też, że balon na gorące powietrze z czasem ulegnie rozkładowi, gdy pozostanie na zewnątrz, więc będziesz musiał mieć oko na jego HP.

Podobnie jak w przypadku wszystkich pierwszych iteracji przedmiotów w grze, oczekuje się poprawek i balansu.


Rakiety przeciwlotnicze

Aby zrównoważyć tę nowo odkrytą wyższość powietrza dodano na powierzchni pociski rakietowe. Mogą być zakupione za 500 scrapa, zestawy przeciwlotnicze mogą być rozmieszczone na fundamentach lub piętrach i automatycznie kierowane na wszystkie pobliskie balony na gorące powietrze.

Używanie nowej amunicji do gry polega na wystrzeliwaniu gradu pocisków w dowolny pobliski cel. Strzelanie w seriach po 6 powoduje zablokowanie celów w widoku 360 stopni. Po krótkim czasie przeładowania będą strzelać tak długo, aż cel znajdzie się w zasięgu (co jest dość dużym dystansem).

Obecnie potrzeba około 30 trafień rakietowych, aby zdjąć balon. Pamiętaj, że to nie pociski samonaprowadzające, więc nie każdy ostrzał rakietowy skutkuje trafieniem. Podobnie jak w przypadku każdego nowego dodatku, liczby te mogą ulec zmianie. Zestawy przeciwlotnicze mają 1000 HP i mogą zostać zniszczone za pomocą materiałów wybuchowych, broni palnej i narzędzi (z wystarczającą cierpliwością;) ).

Można je również naprawić i odebrać. Naprawa wymaga fragmentów metalu i hq i ulepsza 75 HP. Podnoszenie zestawu rakiet powoduje ich uszkodzenie o 350 hp.

Znajdziesz również statyczne zestawy rakiet, ponieważ cztery zostały dodane do górnej części budynku . Jeśli wystarczająco je uszkodzisz, zaczną dymić i przestaną działać przez jakiś czas.


Amunicja rakietowa

Żaden zestaw przeciwlotniczy nie byłby kompletny bez zdrowej dawki amunicji. Można ją zakupić w automacie. 6 sztuk będzie cię kosztowało 75 sztuk scrapa, ale zaopatrz się dobrze, bo amunicja idzie szybko.

W przeciwieństwie do samej wyrzutni, amunicja może zostać zbadana i wykonana. Oto szczegóły:

 

Koszt wytworzenia: 30 prochu, 1 rura
Ilość na jednostkę6 pocisków
Czas wytwarzania:10 sekund
Koszt badań: 75 złomu
Wymagany workbench lvl. 2
Koszt na Złomowisku: 75 złomu za 6


Zmiany Statku Towarowego

W tej aktualizacji wprowadzono kilka istotnych zmian w Statku Towarowym. Wraz z przesunięciami spawnów i dodaniem nowego obszaru pod pokładem, powstała zupełnie nowa wersja samego statku towarowego! Ten nowy typ statku oferuje Chinooki, czołgi i różne rodzaje ładunków na pokładzie. Wariant statku, który się spawnuje, jest losowy przy każdym uruchomieniu serwera.

Pod pokładem każdego statku znajdziesz różne nowe łupy, w tym Elitarną Skrzynię. W sumie na każdym statku towarowym znajdziesz 4 skrzynie wojskowe, 4 drewniane skrzynie, 1 zamkniętą skrzynię i 1 elitarną skrzynię. Dodane zostały również pętle spawnu, co oznacza, że ​​łupy odradzają się 3 razy (co 10 minut) na cykl zdarzeń serwera.


Nerf Taktycznych Rękawic

Rękawice taktyczne będą nieco mniej korzystne w tej aktualizacji, ponieważ redukcja celowania została zmniejszona ze 100% do 80%.


Nerf L96

Najnowsza broń wojskowa otrzymała w tym miesiącu trochę ograniczeń. Wraz ze zmniejszaniem jej trwałości, zwiększono cenę L96 z 500 do 700 złomu w Bandit Town.


Nowy model łódki

Łódź wiosłowa ma nowy, świeży wygląd, ponieważ nie korzysta już z modelu zakupionego w sklepie z narzędziami Unity. Zamiast tego jest to niestandardowy stworzony model dla Rust. Z czysto estetyczną zmianą Rowboat wciąż ma taką samą funkcjonalność jak wcześniej.


Inne rzeczy

  • Halloweenowe dropy wyłączone
  • Dynie mają tylko jeden sezon
  • Model kombinezonu został uruchomiony
  • Toczą się prace nad nowym monumentem – Platformą Wiertniczą
  • Schowek w dmuchanej łodzi ze sztywnym kadłubem został naprawiony

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz