Niedługo zostaną zamknięte cyfrowe sklepy PS3, PSP i PS Vity

przez Alton
0 komentarzy

Od premiery tych trzech konsol minęło nieco czasu. Najnowsza z nich – PS Vita- kończy w tym roku 9 lat, PS3 -15, a najstarsza – PSP – aż 17. Jak donosi portal The Gamer w tym roku niestety dojdzie do zamknięcia cyfrowych sklepów tychże konsol (PSP i PS3 3 lipca, zaś PS Vita 27 sierpnia). Oznacza to, iż nie będzie można już kupić żadnej gry ani dodatku, jednak prawdopodobnie nie będzie problemu z pobraniem zakupionej wcześniej zawartości. Gracze, którzy będą chcieli kupić jakąś produkcję na którąkolwiek z tych konsol, będą musieli znaleźć wersję pudełkową na rynku zbytu.

Można spekulować, iż taka decyzja spowodowana jest niską sprzedażą cyfrowych wersji gier na te konsole. Utrzymanie serwerów nieco kosztuje, więc firmie nie opłaca się utrzymywać kilku nierentownych sklepów. Warto zauważyć, iż na konsolach PS4 i PS5 w wiele tytułów z podanych urządzeń nie można zagrać. PS3 posiada rozległą bibliotekę gier wydanych nie tylko na tę konsolę, ale także klasyki z PS i PS2. Sony tym ruchem odcina graczy od swobodnego dostępu do wielu z tych produkcji, gdyż nie każda z nich została przeportowana na nową generację konsol.

Gracze, którzy śledzili w ostatnim czasie cyfrowe sklepy tychże konsol, z pewnością zaobserwowali, że Sony nie troszczy się o sklepy urządzeń minionych generacji. Trudno było wyszukiwać jakichkolwiek promocji, jednak świadomość, iż ma się dostęp do treści znajdujących się w dystrybucji cyfrowej, potrafiła nieco uspokoić. Warto przemyśleć zakup kilku gier zanim te sklepy zostaną zamknięte.

Po więcej newsów i recenzji ze świata gier zapraszamy na gaminguniverse.pl oraz polecamy śledzić nasze media społecznościowe, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach.

Źródło grafiki wyróżniającej: Sony Interactive Entertainment Inc.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz