Kona – przygoda detektywa w lodowatym klimacie

przez DeVel
0 komentarzy

Kona to gra z pierwszej osoby dostępna na platformie Steam. Akcja toczy się w roku 1970 w październiku w północnej Kanadzie. Dziwna zamieć nawiedza Atamipek Lake, a my wcielamy się w rolę detektywa, którego celem jest eksploracja i rozwiązywanie zagadek. Oprócz prowadzenia śledztwa, gracz musi zadbać także o bezpieczeństwo bohatera od różnych zagrożeń ze strony drapieżników do lodowatej temperatury.

Fabuła

W. Hamilton, bogaty przemysłowiec posiadający majątek ziemski w Północnej Kanadzie, zgłasza kilka przypadków wandalizmu wymierzonych w jego posiadłość. Niezdolny do odnalezienia osoby dokonującej tych czynów, Hamilton decyduje się zatrudnić Carla Fauberta, słynnego prywatnego detektywa, aby uporał się z tą sprawą. W Kona, Carl zostaje uwięziony na dalekiej północy, pochłonięty niewyjaśnioną zamiecią śnieżną i traci możliwość odnalezienia jego klienta – lub jakiegokolwiek innego żyjącego mieszkańca. Gracz jako detektyw Faubert musi rzucić światło na tajemnicze wydarzenia pojawiające się w tym obszarze.

Zalety gry

• Wciel się w surrealistyczną, interakcyjną opowieść pełną tajemniczości i rozwiąż zagadkę dziwnej ciszy w całym mieście.
• Eksploruj ogromny, lodowaty obszar północny i walcz z żywiołami, aby przetrwać.
• Wsłuchaj się w atmosferyczną ścieżkę dźwiękową tworzoną przez lokalny zespół z Quebecu.
• Doświadcz historii przez opowieść trzecioosobową.
• Cofnij się w czasie do lat ’70 i poczuj klimat wiejskich społeczności.

Trailer z rozgrywki

https://store.steampowered.com/app/365160/?l=polish

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz