Rekrutacja
Rekrutacja

King of Seas to gra przygodowa akcji o tematyce piratów, tak więc czeka nas pływanie po morzu, napotkamy wyspy itp. Do części osób może to już przemawiać, ale uprzedzam, że tak naprawdę nie jest zbyt kolorowo. Grę porównać można jako uproszczoną wersję popularnej gry – Sea of Thieves, tutaj mamy wyłącznie do sterowania nasz statek z kamerą z góry. Gra posiada wiele wymienionych zalet jak dynamiczna pogoda, proceduralne generowanie świata, system walki. Co do większości cech gry są spore zastrzeżenia odnośnie ich rzetelności.

Co razi w King of Seas?

Gra posiada proceduralnie generowany świat, a w rzeczywistości znajdują się zawsze te same wyspy. Zdecydowana większość rozgrywki to pływanie z jednego miejsca do drugiego, a po drodze i tak jest spora szansa, że nic ciekawego się nie wydarzy. Tylko kilka z łącznej liczby okrętów jest wrogich.
Gra niestety zmusza nas przez sporą ilość czasu do pływania wyłącznie do konkretnych celów, zboczenie z kursu spowoduje powrót statku na właściwy. Ten etap zajmuje zdecydowanie za dużo czasu.
Oprawa graficzna oraz rzut izometryczny kamery wydaje się całkiem przyjemny dla „relaksu”, szkoda tylko, że świat nie jest zbyt wzbogacony o różne wydarzenia. Po szybkim czasie, wiemy wszystko o rozgrywce.

Na minus zasługuje także brak pogody, jedynie burza jest dostępna stale tylko w jednym obszarze. Interfejs mógłby również lepiej wyglądać, jest nieporęczny oraz kiepsko wygląda.
Jednymi z bardzo nielicznych plusów jak na obecny etap stanu King of Seas są: liczna zawartość przedmiotów i ich jakości oraz w porządku fabuła.
King of Seas nie wygląda na tytuł, który był tworzony żeby stać się bestsellerem. Stwierdzam to po licznych niedociągnięciach oraz pójściu przez twórców po łatwiźnie. Nawet poszukiwanie skarbów, to po prostu podpłynięcie wyłącznie do znaku X i tyle, za każdym razem.

Strzeżcie się piraci

Odradzamy zakup gry póki co, gdyż nie jest ani we Wczesnym Dostępie, ani nie tolerujemy kłamstw przez twórców w opisie gry. Ponadto tytuł nie należy także do najtańszych – 89,99 zł na platformie Steam.

0 komentarzy 0 FacebookTwitter
guest
0 komentarze
Inline Feedbacks
View all comments

Copyright © 2023 - GamingUniverse.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek w celu poprawienia jakości przeglądania strony. Możesz zawsze z nich zrezygnować Akceptuj Czytaj więcej

Wykryto Ad-Blocka

Uprzejmie prosimy o wyłączenie ad-blocka lub dodania naszej strony do wyjątków. Szanujemy naszych czytelników i nie jest to wymagane