Kholat do odebrania za darmo na Steam!

przez Bagasia
0 komentarzy

Kholat to polska produkcja przygodowa połączona z gatunkiem survival-horror, stworzona przez studio IMGN.pro.

Fabuła

Fabuła gry oparta została na prawdziwych wydarzeniach mających miejsce zimą 1959 roku. Akcja rozgrywa się w przełęczy na wschodnim stoku góry Chołatczachl, w północnej części Uralu. To tam na wyprawę wybrało się dziewięcioro studentów, których później odnaleziono martwych. Do dziś jednak okoliczności śmierci grupy nie są znane, a przełęcz, w której zginęli, na cześć dowódcy wyprawy, nazwano Przełęczą Diatłowa.

Najważniejsze cechy

Gracz osadzony jest w otwartym świecie, skłaniającym do swobodnej eksploracji. Widok z pierwszej osoby ogranicza zakres widzenia, co powoduje pewien dreszczyk emocji.
Gra nie posiada aktywnej pauzy, przez co przyglądając się zebranym przedmiotom, mapie, czy szukając kierunków na kompasie, musimy liczyć się z tym, że prawdopodobnie niebezpieczeństwo jest tuż obok. Istotą gry jest eksploracja dostępnych nam terenów i zdobywanie fragmentów historii, by z czasem złożyć je w całość i rozwikłać zagadkę.

Grafika oparta jest na silniku Unreal Engine 4, a efekt, jaki uzyskujemy jest bardzo przyjemny dla oka pomimo, iż wydana została w 2015 roku.


Przez ograniczony czas Kholat będzie dostępny do odebrania na Steam za darmo pod tym linkiem, dlatego warto poświęcić tej grze minutę i dodać ją do swojej biblioteki, by móc cieszyć się rozgrywką ;)

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz