Rekrutacja
Rekrutacja

Jeśli kiedykolwiek poszukiwałeś odprężającej i kreatywnej gry, to znaleźliśmy dla ciebie tytuł idealny. House Flipper został przemyślany i dopracowany w najmniejszych szczegółach. Jest to niszowy tytuł, który spełni oczekiwania również i wymagających graczy. Warto także wspomnieć, że to rodzima produkcja, która od czasu premiery w 2018 roku jest stale rozwijana i powiększana o nową zawartość w postaci dodatków, z których część jest także darmowa.

Spis treści

  1. O czym jest House Flipper?
  2. Co umili nam przyjemność z grania?
  3. Grafika, dźwięk i wydajność
  4. Jak porównać House Flipper z Simsami?
  5. Werdykt

O czym jest House Flipper?

House Flipper w głównej mierze polega na samodzielnym wykonywaniu zleceń remontowych według oczekiwań klientów. Staniemy się prawdziwą „złotą rączką”. Za zadanie możemy otrzymać proste malowanie ścian lub ich dobudowanie czy przejechanie danej części mopem, lecz jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Same podstawowe funkcje mogłyby się nam znudzić, więc rozgrywka zawiera czynności takie jak wciąganie odkurzaczem karaluchów, umycie okien, sadzenie roślin, koszenie trawy, dokończenie instalacji lub m.in. demolka. Warto także wspomnieć o miotaczu ognia, który pozwoli nam zaoszczędzić czas na sprzątaniu śmieci w wiadomy sposób.
W zleceniach jest spory wybór, każdy znajdzie coś dla siebie – od przygotowania domu dla nadchodzącego dziecka do nawet wyposażenia schronu (dzięki darmowemu DLC).
Skoro już rozbieram grę na każdy czynnik, to należy wspomnieć o interfejsie mającym w House Flipper duże znaczenie. Okienka kupowania czy przyjmowania nowych zleceń są tu wszechobecne, przez co powinny być szczególnie dopracowane. Powinny i są. Wizualnie również mi się podobają, są proste i przejrzyste.
Sporym problemem mogłyby się okazać trudności ze znalezieniem danej zakładki czy konkretnej opcji, a tego tu na pewno nie napotkamy.

FAQ | Basics of the game | House Flipper - House Flipper Game Guide | gamepressure.com
Malowanie w House Flipper

Co umili nam przyjemność z grania?

Za wypełnione zlecenia otrzymujemy gotówkę, za którą możemy dokonać zmian w swoim podstawowym domu (tak jak u klientów) lub kupić zupełnie nowy i znacznie większy. Wykonując określoną czynność nabywamy doświadczenie, które możemy w postaci punktów umiejętności wykorzystać w danej kategorii. Dodatkowo dochodzi także kategoria ogólna za wykonywanie zleceń, dzięki której będziemy mogli wynegocjować lepszą stawkę. System rozwoju umiejętności w tej grze to ciekawe rozwiązanie.
W końcu w rzeczywistości także nabieramy doświadczenia dzięki powtarzaniu danych zadań. Za wypełnione zlecenia otrzymujemy gotówkę, za którą możemy dokonać zmian w swoim podstawowym domu (tak jak u klientów) lub kupić zupełnie nowy i znacznie większy. Wykonując określoną czynność nabywamy doświadczenie, które możemy w postaci punktów umiejętności wykorzystać w danej kategorii. Dodatkowo dochodzi także kategoria ogólna za wykonywanie zleceń, dzięki której będziemy mogli wynegocjować lepszą stawkę. System rozwoju umiejętności w tej grze to ciekawe rozwiązanie.
W końcu w rzeczywistości także nabieramy doświadczenia dzięki powtarzaniu danych zadań. w którym będziemy mogli cieszyć się własnego ogrodu oraz nadchodzącym Pets DLC, w którym będziemy zwierzętami domowymi, z którymi będziemy mogli spędzać czas na różne sposoby.
Warto tu wspomnieć także o dodatkach, którzy oferują nam twórcy dla urozmaicenia rozgrywki. Przykładowym jest Garden gdzie będziemy mogli cieszyć własnym ogrodem oraz nadchodzącym ze zwierzętami domowymi (Pets DLC), z którymi będziemy mogli spędzać czas na różne sposoby.

House Flipper e1630098176277
Przykładowe umiejętności w House Flipper

Grafika, dźwięk i wydajność

Przyjrzyjmy się grafice, która być może nie jest najważniejsza, lecz stanowi nadal istotny czynnik w czerpaniu przyjemności z grania. Na szczęście grafika House Flipper’a jest przyjemna dla oka.
Efekty zostały stonowane, tak aby nie przyczyniały się do utrudniania nam poszukiwania plam na ścianie lub dokładnego budowania.
Dźwięki otoczenia, które są często odgrywane w tle wpływają dodatkowo relaksacyjnie i pasują także do wykonywanych czynności takich jak malowanie czy układanie płytek.
W tytuł miałem przyjemność zagrać tuż po premierze, gdzie miejscami pojawiały się spadki klatek, lecz obecnie gra działa płynnie i podczas kilkugodzinnej sesji nie natknąłem się na żadne przycięcia.

Jak porównać House Flipper z Simsami?

Na rynku gier niewiele jest podobnych tytułów skupiających się na zarządzaniu domem od podstaw, stąd i częste porównania z Simsami z którymi zetknąłem się w sieci.
W Simsach tworzenie domu jest bardziej uproszczone, a widok z pierwszej osoby w House Flipper pozwala nam na lepszy efekt wizualizacji.
House Flipper opiera się na remontach, dlatego trudno porównywać oba tytuły.

Werdykt

Uważam, że House Flipper to najlepszy symulator z jakim miałem styczność i spełnia swoje założenie idealnie.
Gra przypadła mi do gustu i zapewne sporej części czytelników także się spodoba.
Prawdopodobnie nie ma lepszej gry do odpoczynku po pracy. Zachęcam do wypróbowania.
Tytuł można zakupić w cenie 71,99zł – House Flipper na Steam

0 komentarzy 0 FacebookTwitter
guest
0 komentarze
Inline Feedbacks
View all comments

Copyright © 2022 – GamingUniverse.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek w celu poprawienia jakości przeglądania strony. Możesz zawsze z nich zrezygnować Akceptuj Czytaj więcej