Heat – Dziki Zachód od twórców z przeszłością

przez Bagasia
0 komentarzy

Na wstępie muszę napisać ostrzeżenie, twórcy są znani ze swojej historii z gier w negatywnym znaczeniu. Czy pamięta ktoś starszy survival, który odniósł sukces na Steam – Reign of Kings? Tak lub nie, wieści o owej grze ucichły, gdy twórcy zarobili sporo na sprzedaży gry, a to głównie dzięki streamerom. Brak aktualizacji, brak wieści… tak w skrócie zaczął wyglądać ten survival.

O czym w skrócie jest Heat?

Witajcie w Ameryce

Heat to survival na Dzikim Zachodzie, skupia się na walce między plemionami, rozwijaniu swojej rodziny i dominacji. Bądź kim tylko chcesz – zdobądź władzę jako Prezydent, stań się sprawiedliwym Szeryfem, walcz o swoje plemię jako Wódz lub okaż południową gościnność w roli Gubernatora.

Idź naprzód i rozmnażaj się

Załóż rodzinę z innymi graczami lub NPC. Gracze mogą urodzić noworodka, który stopniowo staje się dzieckiem, rośnie, by w końcu stać się dorosłe.

Drugą opcją jest przyjęcie z sierocińca poprzez zakup koszyka dla dzieci w katalogu wysyłkowym. Dziecko zostanie w nim dostarczone. Adopcja jest bardzo kosztowna ale daje pewność jakie dziecko trafi do twojej rodziny.

Twoje biologiczne dziecko jest połączeniem wizualnego DNA dwojga rodziców. Gdy twoje pociechy staną się dorosłe możesz wyposażyć je w stroje, sprzęt i broń. Pomogą ci wtedy i będą Cię ochraniać gdy będziesz online.

Władza w Twoich rękach

Jako Prezydent masz do swojej dyspozycji Biały Dom, część ziemi na południe od monumentu, jednego stażystę, złotą broń i dwoje NPC z tajnych służb. Możesz także nałożyć i odebrać podatek gruntowy prezydenta. Gracze mogą również zostać Szeryfem, Wodzem lub Gubernatorem. Każdy otrzymuje swoje obszary, przedmioty i NPC.

Zapasy i Kosz Wysyłkowy

Wprowadzono nową koncepcję w zapasach. Ciężkie towary wymagają fizycznej przestrzeni do przechowywania, więc chociaż lekkie towary można przechowywać w małych pojemnikach, drewno, kamień, rudy i inne ciężkie materiały muszą być przechowywane w dużych schowkach. Daje to graczom wizualną reprezentację swoich towarów, a ponieważ zapasy zajmują przestrzeń, musisz również odpowiednio zabezpieczyć je przed kradzieżą. Każdy gracz może także stworzyć pojemnik ze stashami, który akceptuje mieszankę lekkich i ciężkich towarów, ale te mają mocno ograniczoną liczbę miejsc.

Gracze mogą również budować Skrzynie Wysyłkowe. Można je umieścić w bazie i sprzedawać w nich zebrane i wykonane towary za walutę dostępną w grze. Skrzynie Wysyłkowe są również wyposażone w katalog, za pomocą którego możesz zamawiać przedmioty za pomocą swojej ciężko zarobionej waluty.

Środowisko

W Heat istnieje 20 unikalnych biomów na przestrzeni 67 km2, z których każdy ma swoje pod-biomy do zbadania. Opracowano unikalny sposób tworzenia gęstych podłóg leśniczych, co wymaga od graczy oczyszczenia terenu w celu jego zabudowania. Przeglądaj rozległe i różnorodne krajobrazy, od zimnych górskich szczytów po tropikalne wybrzeże, od surowych pustyń po parne moczary. Zbudowane od podstaw za pomocą rzeczywistych danych fotogrametrycznych, można doświadczyć grafiki nowej generacji zarówno pod względem różnorodności, jak i szczegółów.

Budowa dróg

Gracze mogą budować drogi przy użyciu różnych materiałów, począwszy od zrębków, brudu, piasku, żwiru, chodników i innych. Gracze mogą również umieszczać świeżo skoszone trawniki dla zadbanego wyglądu.

Rolnictwo i gotowanie

Przygotuj farmę z motyką, konewką, tryskaczami i kosą. Każde narzędzie ma swój własny zestaw poziomów i istnieje wiele różnych roślin, które można sadzić. Nawozy są również ważnym czynnikiem dla początkującego rolnika

Gdy dojrzeją twoje zbiory, zbieraj je i dostarczaj do stanowisk gotowania w celu wytworzenia żywności. Możesz również zdecydować o sprzedaży swoich upraw w Skrzyni Wysyłkowej i zakupić więcej nasion do swojej działalności rolniczej.

Budowa i rzemiosło

Zbuduj swój nowy dom! Zaczynając od szybkiej chaty, wiejskiej chatki w głębi lasu, wytwornej rezydencji lub gigantycznej fortecy. Stwórz i umieść ściany, podłogi, drzwi, okna, meble i inne elementy samodzielnie według własnego projektu. Przetwarzaj towary za pomocą tartaków, garbarni, hut i innych stacji roboczych. Materiały te pomogą w tworzeniu różnych stacji roboczych i zakupie projektów. Chroń swój zakład dzięki dobrze rozmieszczonym działom i strategicznie zaplanowanym fortyfikacjom, korzystając z masywnych sekcji budowli wałowych.

Survival

Zbieraj i poluj, aby być silnym. Zdobywaj różnorodne surowce z natury w celu ich wykorzystania w tworzeniu, budowaniu i udoskonalaniu. Gdy już zdobędziesz podstawy, możesz zacząć swoją podróż w kierunku utworzenia pracowitej i potężnej kolonii, a nawet zdobycia tytułu Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Po drodze będą walki i awarie. Twoja postać może zostać zabita i okradziona, a wtedy traci wszystko, w co była wyposażona. Twoja własność może zostać zrabowana przez bandę najeźdźców prowadzonych przez innych graczy. Ale mając do dyspozycji mnóstwo zasobów i taktyk obronnych, najeźdźcy czekają na poważną walkę.

Walka i zdobywanie

Podczas swoich przygód spotkasz innych graczy, którzy mogą lub nie mogą być przyjaźni. Podobnie, możesz nie być tak przyjazny, biorąc pod uwagę te taktyki do swojej dyspozycji:

 • Poczęstuj innych ołowiem mając do dyspozycji dużą ilość pistoletów, karabinów, strzelb i innej broni palnej.
 • Spróbuj podejść po cichu z pomocą łuków i oszczepów, które spowodują, że twoi wrogowie będą wyglądali jak poduszka szpilkowa.
 • Podejdź do ich twarzy za pomocą broni do walki wręcz lub pokonaj ich starą, tępą siłą.
 • Łap i umieszczaj w swoim lochu i przesłuchuj z pomocą różnych przyrządów.
 • Rozczłonkuj przeciwnika dobrze wycelowanym uderzeniem lub strzelbą.
 • Rozwal ich na strzępy ogniem artylerii i TNT.
 • Poczuj dreszczyk sprawiedliwości ulicznej z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby.

Dostosowywanie postaci

Wybierz swoją płeć i dostosuj wygląd do swoich upodobań, w tym odcień skóry, wzrost i obwód, rysy twarzy, włosy lub ich brak oraz ton głosu.

Wierzchowce, inwentarz żywy i przyroda

Krajobraz jest zamieszkany przez różnorodne amerykańskie dzikie zwierzęta, z których na wszystkie możesz polować – zakładając, że nie jesteś sam upolowany. Ale można je także oswoić, czy to jako żywy inwentarz, czy jako ukochany zwierzak. Możesz jeździć oswojonymi końmi, a także innymi zwierzętami – nawet niedźwiedziami!


Wymagania sprzętowe

Minimalne

 • System operacyjny: Windows 7 64bit
 • Procesor: Intel Core i7-4770 @ 3.4 GHz or AMD Ryzen 5 1300X @ 3.5 GHz
 • Pamięć: 12 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce 970 GTX (4GB VRAM), AMD RX560 (4GB VRAM)
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 70 GB dostępnej przestrzeni
 • Dodatkowe uwagi: zalecany dysk SSD. Gra zawiera technologię EAC anti-cheat.

Zalecane

 • System operacyjny: Windows 10 64bit
 • Procesor: i7-6700K @ 4.0 GHz, AMD Ryzen 5 2600X @3.6 GHz
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce 1080 TI GTX (11GB VRAM), AMD Vega 64 (8GB VRAM)
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 70 GB dostępnej przestrzeni
 • Dodatkowe uwagi: zalecany dysk SSD. Gra zawiera technologię EAC anti-cheat.

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz