Rekrutacja
Rekrutacja

Grand Theft Auto VI (GTA 6) to jedna z najbardziej oczekiwanych premier w historii gier, a spekulacje wokół tego tytułu trwają od dłuższego czasu. Rockstar Games stara się trzymać wszelkie informacje, ale pojawiające się przecieki i potwierdzone wieści pozwalają nam wyciągnąć kilka wniosków na temat tego, co może nas czekać w najnowszej odsłonie kultowej serii. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co już wiemy i co można przewidzieć w GTA 6.

Co wiemy na pewno o GTA 6?

Lokalizacja akcji gry i data premiery:

Grand Theft Auto VI zadebiutuje według zapowiedzi Rockstar Games w 2025 roku, a akcja przeniesie nas z powrotem do Vice City w stanie Leonida. Oficjalna zapowiedź ukazała się wcześniej niż planowano, z powodu ryzyka wycieku informacji. Poniżej znajdziesz pierwszy zwiastun GTA 6.
Poniżej trailer nadchodzącej produkcji:

Przed zwiastunem, miłośnicy gier próbowali znaleźć jakiekolwiek doniesienia. Wiele źródeł potwierdziło plotkę, że GTA 6 zostanie wydane w 2025 roku, co było częścią większego przecieku, sugerującego, że gra będzie osadzone we współczesnym Vice City. Jak już wiemy, informacje te okazały się prawdą.

Co ciekawe, Take-Two, właściciel Rockstar, nadal subtelnie sugeruje, że premiera GTA 6 nastąpi do marca 2025 roku, jednocześnie nie udostępniając dalszych informacji na ten temat. CEO Strauss Zelnick mówi: „Jesteśmy pewni, że kierujemy naszą firmę ku istotnemu punktowi zwrotnemu w roku obrotowym 2025, który, zdaniem nas, będzie obejmować nowe rekordowe poziomy wyników operacyjnych.” Ten znaczący wzrost prognoz przychodów prawdopodobnie wynika z premiery tej oczekiwanej na całym świecie produkcji.

Platformy GTA6:

6 część głównej serii Grand Theft Auto będzie dostępne na premierę na PS5 i Xbox Series X/S. Najpewniej w ciągu roku lub dwóch od premiery, jak to ma w zwyczaju studio, produkcja trafi na komputery osobiste. Rockstar preferuje wydawać dopracowane wersje gier na pc, choć trzeba tu pamiętać o licznych potknięciach na tym polu. Przykładem niech będzie ukazanie się GTA 4 lub RDR2 w wersji na komputery osobiste. Owe premiery niosły z sobą liczne problemy dla użytkowników pc, przygody Niko potrafiły znacznie obciążyć lepsze konfiguracje, a symulator dzikiego zachodu wymagał wielu napraw z strony wydawcy zanim gra miała szansę funkcjonować poprawnie.

Grywalni bohaterowie:

W trakcie oficjalnego zwiastuna poznaliśmy bohaterów GTA 6, skupiając się na pierwszej żeńskiej postaci, Lucii (chociaż już w pierwszej części wielkiej kradzieży aut mieliśmy możliwość wybrania kobiety, której losami kierowaliśmy). Mimo że wiele jeszcze nie wiemy o jej charakterze czy przeszłości, zwiastun daje nam kilka wskazówek. Lucia nosi ubrania więzienne, co sugeruje, że miała kłopoty z prawem przed historią, którą poznamy bezpośrednio. Ponadto Lucia wielokrotnie pojawia się z nieokreślonym męskim bohaterem, który zdaje się odgrywać główną rolę w grze i jej życiu prywatnym. Mimo, że nie mamy potwierdzenia jego imienia (w nieoficjalnych źródłach bywał nazywany zarówno Jasonem, jak i Jamesem), para ta zdaje się łączyć więź w stylu Bonnie i Clyde’a, na podstawie ich rozmowie o zaufaniu, gdy popełniają razem przestępstwa.

Lokacja:

GTA 6 zabierze nas z powrotem do Vice City. Choć oryginalna gra była osadzona w 1986 roku, nowa premiera w 2025 roku zapowiada się jako współczesne odzwierciedlenie tego miasta . Same wydarzenia pokazane w trailerze nawiązują do rzeczywistych i niedawnych sytuacji. Rockstar ujawnił, że trafimy do stanu Leonida, „domu neonem podświetlonych ulic Vice City i nie tylko”. Zapowiada się to jako „największa, najbardziej zaangażowana ewolucja Grand Theft Auto”. Samo Vice City wydaje się być częścią większej mapy, która tworzy całe GTA 6.

Zwiastun ukazał nam wygląd miasta, piękniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, z odwzorowaniem Florydy równie chaotycznej jak w rzeczywistości. Czy będziemy mogli odwiedzić stare miejsca, takie jak Malibu Club, Ocean View Hotel, Little Haiti? Wszystko okaże się na następnych trailerach, przeciekach lub dopiero po premierze.

Ciekawostki:

18 letni hacker wykradł dane od R* będąc w zamknięciu przez władze wykradł dane zawierające wiele informacji odnośnie GTA 6 i dostał za to dożywocie? Trudno w to uwierzyć, ale tak się stało. Wydawca tej gry od lat bardzo restrykcyjnie podchodzi do wszelkich kradzieży danych i wysyła na przestępców legion prawników.

Odnośnie tego… tzw. Joker z Florydy postanowił ogłosić na Tiktoku że pozywa wydawcę nadchodzącej produkcji za użycie jego wizerunku w trailerze. Oczywiście nawet jeśli to zrobi szanse na otrzymanie zadośćuczynienia są mniej prawdopodobne niż premiera GTA 7 w ciągu kolejnych 20 lat.

Podsumowując, GTA 6 obiecuje wiele nowości, od powrotu do kultowego Vice City po pierwszą żeńską postać w roli głównej. Będziemy czekać na kolejne informacje i miejmy nadzieję, że Rockstar dostarczy nam grę, która przejdzie do historii serii jako jedna z najbardziej udanych. Przygotujcie się na nową odsłonę świata przestępczego, którą z pewnością zapamiętamy na długo!

0 komentarzy 1 FacebookTwitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarze
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 GamingUniverse.pl

0
Chętnie poznamy twoją opinię, zostaw komentarzx
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Wykryto Ad-Blocka

Uprzejmie prosimy o wyłączenie ad-blocka lub dodania naszej strony do wyjątków. Szanujemy naszych czytelników i nie jest to wymagane :)