Grounded – świat z perspektywy liliputa

przez TajnyReddy
0 komentarz

Grounded jest grą studia Obsidian, znanego głownie z gier takich jak Fallout: New Vegas i nowego The Outer Worlds. Gra została przedstawiona na X0190 w Londynie. Jak mówił sam twórca, gra ma być kompletną odskocznią od innych gier studia i wręcz zaskoczeniem dla graczy. Został również przedstawiony trailer:

Marzyliście kiedyś o poznaniu świata liliputów? O zmierzeniu się z niebezpieczeństwami niczym w filmie „Artur i Minimki”? Gra Grounded na pewno zaspokoi waszą ciekawość. Jest to pierwszoosobowa gra kooperacyjna dla od 1 do 4 osób. I niech nie zmylą was wielkie rośliny i stwory – nadal pozostajemy na ziemi. Grupa dzieci, w ramach eksperymentu, zostaje zmniejszona do rozmiarów owada i musi przetrwać na własnym podwórku. Patrząc z tej nowej perspektywy, sprawy wyglądają zupełnie inaczej: robaki stają się gigantycznymi potworami, a zwykły baseball to ogromna konstrukcja. Trawnik to las do przemierzenia, a chwastownik zamienia obszar w strefę toksyczną.

Czterej bohaterowie

W grze będzie możliwość grania z pierwszej i trzeciej osoby. A sama rozgrywka to połączenie przetrwania i opowiadania o środowisku z narracją. Podobnie jak w większości gier typu survival gracz będzie mógł zbudować bazę, wytwarzać sprzęt, zbierać zasoby oraz polować i przyrządzać jedzenie.

Znalezione obrazy dla zapytania grounded game
Przykładowa baza

Twórcy chcą by gra była jak najbardziej realistyczna. Życie owadów będzie symulowane poza polem widzenia gracza, np. kolonia mrówek wyśle zwiadowcze mrówki w poszukiwaniu pożywienia i będzie walczyć z graczem o jedzenie. W grze będzie istniał system dni i nocy, więc w dzień będziemy mogli zobaczyć inne owady niż w nocy (np. świetliki).

Znalezione obrazy dla zapytania grounded game

Gra zostanie wydana wiosną 2020 jako wczesny dostęp za pośrednictwem Xbox Game Preview, Xbox Game Pass, Microsoft Store i Steam.

0

Może ci się także spodobać