Green Hell – top 5 porad dotyczących przetrwania

przez DeVel
0 komentarzy

Początki w Green Hell bywają trudne, jednakże z każdą śmiercią zdobywamy cenne doświadczenie i nie popełnimy ponownie tych samych błędów.
Poniżej przedstawiam Wam 5 najbardziej przydatnych porad, które pomogą wam przetrwać w Green Hell.

5. Kokosy można zrzucić

Nie wszystkie jadalne kokosy od razu spadają na ziemię. Każdy przedmiot, którym można rzucić (np. kamień, klawisz G) umożliwi nam zrzucenie dodatkowych kokosów z palmy.

4. Odkrywaj crafting

Stworzenie na początku prostej siekiery przy pomocy liany, patyka i 2 kamieni umożliwi już nam wygodne ścinanie roślinności i drzew, a także prosty łuk ochroni nas przed tubylcami i upolujemy pierwsze zwierzęta. W miarę rozwijania naszego craftingu i odkrywania nowych przepisów przetrwanie staje się znacznie łatwiejsze. Warto dążyć do m.in. pułapki na ryby w notatniku.

3. Kokos źródłem wody

Nie wyrzucaj pozostałości po kokosie. Połówki można położyć po prostu na ziemi, a w czasie deszczu napełni się on czystą wodą.

2. Zabuduj ognisko

Jak na dżunglę przystało, opady występują w niej praktycznie cały czas. Deszcz zgasi nam od razu ognisko, a proces smażenia mięsa zostanie zatrzymany na przynajmniej kilka godzin. Zabudowanie w postaci Ramy oraz Zadaszenia z liści.

1. Poznaj rośliny, owoce i grzyby

Rośliny, nieznane owoce oraz grzyby są bardzo ważne dla przetrwania. Służą m.in. leczeniu ran oraz umożliwiają pozbycie się pasożytów, ale nie każde z nich nadają się do spożycia. Warto poznać, które są jadalne lub mają inne przydatne zastosowanie. Poniżej można zobaczyć chyba te najczęściej spotykane w grze, a łącznie to jest ich raz więcej.

Banany
Po ścięciu wypada korzeń, który jest bardzo dobrym źródłem węglowodanów
Po ścięciu wypada bulwa, która jest bardzo dobrym źródłem węglowodanów
Te pomarańczowe owoce są źródłem wody oraz węglowodanów
Zielone owoce są źródłem węglowodanów i dodatkowo zabijają pasożyty
Tytoń służy do leczenia zatrutych ran
Ten grzyb jest źródłem węglowodanów oraz zabija pasożyty, rośnie na martwych pniach
Zawiera węglowodany i nadaje się do spożycia wyłącznie po ugotowaniu
Lilia leczy zatrucie pokarmowe

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz