Gracz Mortal Kombat 11 zdyskwalifikowany za krytykę studia

przez Alton
0 komentarzy

16 stycznia odbył się turniej Mortal Kombat Pro Kompetition. W jednej z walk udział brali gracze o nickach krispifungus i Titaniumtigerzz. Starcie nie skończyło się pozytywnie dla drugiego z nich, nie ze względu na przegraną, lecz poprzez dyskwalifikację krótko po rozpoczęciu rozgrywki. Powodem, który zaważył na wyniku okazała się być movesetu postaci, którą grał Titaniumtigerzz. Nadał on zestawowi ataków Sheevy nazwę „WhyDidNRSdoThis”, co oznacza „Czemu NetherRealm Studios to zrobiło”. Tą treściwą wiadomością gracz starał się wyeksponować mankament dotyczący postaci, którą grał. Sheeva potrafi bowiem wykonać tzw. „Sheeva Stomp”, czyli atak, którego nie da się zablokować, co sprawia, że postać ta wydaje się być niezwykle niezbalansowana względem pozostałych bohaterów.

Źródło: https://clips.twitch.tv/TangentialCourageousAdminNerfRedBlaster

NetherRealm Studios nie potraktowało prztyczka w nos zbyt pobłażliwie, a widzowie transmisji turnieju nie musieli długo czekać na reakcję deweloperów. Po wymianie zaledwie kilku ciosów przestano nadawać obraz z gry, a prowadzący otrzymali informację, którą nie podzielili się z publiką. Ich reakcję na zdyskwalifikowanie zawodnika można obejrzeć na tym wycinku transmisji. W przeciwieństwie do studia, gracz sam postanowił skomentować zdarzenie w rozmowie z Kotaku, w której powiedział:

To miało być zabawne, ponieważ postać którą grałem, była niesamowicie prosta. Zastanawiałem się: „Czemu mieliby zrobić tak łatwą do opanowania postać?”
Źródło: Warner Bros. Interactive Entertainment

Wielu profesjonalnych graczy zgadza się ze słowami zdyskwalifikowanego zawodnika, gdyż postać Sheevy już od pewnego czasu wzbudza kontrowersje. Balans w rozgrywce turniejowej jest niezwykle ważny, a to czy ulegnie on poprawie zależy tylko od NetherRealm Studios.

Co ciekawe sami gracze nie zostali natychmiastowo poinformowani o dyskwalifikacji, więc toczyli oni dalej rozgrywkę. Był to pierwszy raz kiedy użył tego nicku i gdyby został poinformowany o nieodpowiednim jego użyciu, zmieniłby go wcześniej.

Po więcej newsów i recenzji ze świata gier zapraszamy na gaminguniverse.pl oraz polecamy śledzić nasze media społecznościowe, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach.

Źródło grafiki wyróżniającej: Warner Bros. Interactive Entertainment

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz