Frostpunk – kolejny sukces 11 Bit Studios

przez Bagasia
0 komentarzy

Frostpunk to polska produkcja łącząca elementy survivalu i symulacji społeczeństwa. Jako gracz wcielasz się w zarządcę ostatniego miasta na Ziemi. Razem z mieszkańcami znajdujesz sie na nieprzyjaznym, lodowym pustkowiu. Przed Tobą postawione jest wyzwanie – musisz zadbać o własne społeczeństwo, zapewnić mu godny byt. Na Twojej głowie będzie zgromadzenie dostatecznej ilości pożywienia, zakwaterowanie i  zdrowie mieszkańców, ogrzewanie…

Twórcy z 11 Bit Studios nie zawiedli graczy i po raz kolejny stworzyli dzieło niezbyt wymagające technicznie, ale zawierające skomplikowane mechanizmy i pobudzające gracza emocjonalnie. Przywiązanie to wynika z poczucia odpowiedzialności za ogół a jednocześnie ciągłej konieczności podejmowania trudnych moralnie wyborów.

Do tej pory gra zebrała rewelacyjne opinie wśród krytyków, zarówno tych bardziej profesjonalnych, jak i tych najbardziej wymagających oraz najliczniejszych, jakimi są gracze. Produkcja otrzymała wysokie nagrody i nominacje oraz przez długi czas utrzymywała się na pierwszym miejscu list najlepszych gier na Steam, gdzie obecnie kosztuje 109,99 zł (ok. 29,99 USD).

 

Frostpunk – wymagania sprzętowe minimalne
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64 bitowy.
  • DirectX: Wersja 11.
  • Wolne miejsce na dysku: 3 GB.
  • Pamięć RAM: 8 GB.
  • Karta graficzna: GeForce 960 lub AMD Radeon R9 380.
  • Procesor: Core i5-3330 3.0GHz lub FX-8300.

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz