Endzone: A World Apart – postapokaliptyczny city builder

przez DeVel
0 komentarzy

Endzone: A World Apart zadebiutował niedawno na Steam. Gra ma potencjał, a do tego jest stale aktualizowana. W ciągu 2 tygodni od premiery, pojawiła się już spora aktualizacja. Polega na rozwijaniu osady i zmaganiu się z promieniowaniem.

Zarys fabuły

W 2021 roku grupa terrorystów wysadziła elektrownie jądrowe i zamieniła świat w chaos. Tylko części udało się uciec do podziemnych fabryk zwanych „Endzones”. 150 lat później ludzie powracają na powierzchnię. W ekstremalnie nieprzyjemnym środowisku pełnym promieniowania, radioaktywnych opadów i znaczących zmianach klimatycznych wcielasz się w przywódcę.

Cechy gry

Zbuduj dom dla ostatnich ocalałych na ziemi. Daj im schronienie i dom. Zapewnij im podstawowe potrzeby, wodę, jedzenie oraz edukację jak przetrwać.

Jako przywódca osady, nadzoruj oraz przypisuj zawody i zadania. Pozwól ludziom zbierać i przerabiać wiele zasobów. Zarządzaj ekonomicznie tworząc infrastrukturę z ulicami, depozytami i rynkiem.

Każda komórka ziemi w grze posiada dynamicznie symulowaną wilgotność oraz napromieniowanie. Patrz jak deszcz użyźnia twoją glebę lub przygotuj się na walkę z napromieniowaną ziemią.

Klimat się zmienił. Przygotuj się na powtarzające się susze i planuj z wyprzedzeniem gromadząc jedzenie i wodę. Każdy cykl jest nowym wyzwaniem. Wytrzymaj burzę piaskową, która niszczy budynki i sprowadza śmiertelne promieniowanie.

Niewidzialne zagrożenie, którym jest promieniowanie nawiedza powierzchnię radioaktywnymi opadami. Chroń swoich ludzi przed chorobą popromienną dzięki specjalnemu wyposażeniu. Czysta woda z aktywnymi cząsteczkami węgla, zadaszenie na polach, a także schronienie pod ziemią są konieczne żeby przetrwać.

Świat jest w kawałkach, ale część przydatnych rzeczy pozostała. Wyślij ekspedycję do ruin i dawno opuszczonych miejsc, podejmij kluczowe wybory, które zadecydują o losie twoich ludzi.

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz