Empyrion: Galactic Survival – przygoda w kosmosie

przez Bagasia
0 komentarzy

Podróże kosmiczne, eksploracja wszechświata, odkrywanie nowych planet i asteroid. Konstruowanie statków i baz kosmicznych oraz kooperacja w zwalczaniu obcych ras i przeciwności losu. Gdzie to wszystko możemy znaleźć? W Empyrion: Galactic Survival.

Opis

Empyrion: Galactic Survival to sandbox rozgrywający się w przestrzeni kosmicznej. Podstawą jest eksploracja wszechświata z mocnym akcentem na aspekty survivalowe. Istotą tej gry jest fakt, że została ona stworzona przez londyńskie Eleon Game Studios, złożone z doświadczonych entuzjastów gier w klimacie science-fiction. Dzięki temu głównym założeniem było stworzenie produkcji w którą sami zawsze chcieli zagrać.

Fabuła

Ziemia z początku XXIV w.. Planeta zmaga się z problemami cywilizacyjnymi takimi jak zmiany klimatyczne, przeludnienie, głód, brak wody pitnej oraz zasobów energetycznych. Gospodarka jest niestabilna, ludzie buntują się a władze nie potrafią dojść do porozumienia. To z kolei prowadzi do licznych wojen, na które i tak już nie ma warunków i możliwości. Następuje jednak przełomowe odkrycie – na Antarktyce odnaleziony zostaje wrak obcego statku kosmicznego, zasilanego przez nieznaną dotąd ludziom energię. Dodatkowo w statku znajduje się mapa tajemniczej galaktyki oddalonej od Układu Słonecznego o 2,5 miliona lat świetlnych. Jako gracz obejmujesz dowodzenie nad jednym ze statków z przygotowanej ogromnej kosmicznej ekspedycji. Niestety podczas podróży tracisz panowanie nad maszyną, czego skutkiem jest jej rozbicie na obcej planecie i – jako jedyny ocalały z katastrofy – przetrwanie.

Cechą charakterystyczną tej produkcji jest połączenie różnych elementów w jedną, zgrabną całość. Empyrion łączy cechy przygodówki, gry akcji, strategii, survivalu i kosmicznego symulatora. To sprawia, że wydaje się atrakcyjny dla szerokiego grona, gdyż trafi w gust wielu.
Głównym aspektem gry jest element przetrwania, więc bez względu na rozległe możliwości, jakie stawia przed nami gra, w pierwszej kolejności musimy skupić się na zaspokojeniu najprostszych potrzeb bohatera. Następnie, po zapoznaniu się z mechaniką i tajnikami gry, możemy zabrać się za dwupoziomową eksplorację – poznajemy ogół otaczającej nas przestrzeni kosmicznej, jak i poszczególne planety, ich powierzchnię i zamieszkujące je życie.
Dla budowniczych gra oferuje również ciekawy system tworzenia struktur – od statków zaczynając na rozbudowanych gwiezdnych bazach kończąc. Twórcy wprowadzili też rzemiosło, umożliwiające tworzenie narzędzi i broni.

Pomimo, iż gra znajduje się we wczesnym dostępie już od trzech lat wciąż jest rozbudowywana i oferuje graczom naprawdę wiele. Gra działa na popularnym silniku Unity 3D, więc grafika nie oferuje zbyt wiele, lecz jest prosta i przyjemna dla oka. Jeśli nie przepadasz za graniem samotnie w trybie konkurencji i PvP wybierz kooperację z innymi graczami i przyjaciółmi. W Empyrion: Galactic Survival każdy znajdzie coś dla siebie już za 71,99 zł na Steam.

Wymagania sprzętowe:

Minimalne:

– Intel Core 2 Duo 2.5 GHz,
– 4 GB RAM,
– karta graficzna GeForce 1 GB GTS 250 lub lepsza,
– 2 GB HDD,
– Windows 7/8 64-bit

Zalecane:

– Intel Core i5 2.8 GHz,
– 8 GB RAM,
– karta graficzna 1 GB GeForce 560 GTX lub lepsza,
– 4 GB HDD,
– Windows 7/8 64-bit

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz