Elektryczność w Rust!

przez Bagasia
0 komentarzy

Trwają prace nad nową dynamiką w grze, wiele artykułów związanych z energią elektryczną zostało dodanych, a podstawa tej nowej funkcjonalności nabiera kształtu. W tym wpisie podsumowano podstawowe źródła energii elektrycznej w Rust w obecnej formie. Pamiętaj, że prace wciąż trwają i wiele funkcji może się zmienić przed wprowadzeniem do gry. Biorąc to pod uwagę, nie zagłębiam się w konkretne koszty i liczby, ponieważ prawdopodobnie nie zostały one sfinalizowane.

 


Przewód

Fundamentem dla wszystkich nowych przedmiotów jest przewód. Aby go użyć, po prostu weź go do ręki i kliknij prawym przyciskiem myszy na obiekt i połącz go z drugim. Możesz również kliknąć lewym przyciskiem myszy aby przymocować drut to ściany lub podłogi.

 


Mały generator

Podstawą dla elektryczności jest oczywiście znalezienie źródła zasilania. Służy do tego mały generator, który umieszczony na półce lub na ziemi wytwarza prąd do trzech zewnętrznych źródeł. W tej chwili generator nie wymaga paliwa, ale podejrzewam, że zmieni się to przed wprowadzeniem go do gry.

 


Duży panel słoneczny

Kolejne źródło energii. Duże panele słoneczne mogą być umieszczone i używane do dostarczania elektryczności. Jak zapewne się domyślasz, zapewniają one moc tylko wtedy, gdy słońce aktywnie uderza w panele. Na przykład, jeśli podłączysz panel słoneczny bezpośrednio do kontrolera drzwi, drzwi pozostaną otwarte w ciągu dnia, a następnie zamkną się w nocy. Można również podłączyć panele słoneczne do akumulatorów, aby zachować moc na później (chociaż ta funkcja może nie działać całkowicie zgodnie z zamierzeniem).

 

 

 

 


Mały akumulator

Następnie na liście znajduje się mały akumulator. Podłącz go do panelu słonecznego, aby naładować go wraz z upływem czasu. Następnie możesz podłączyć go do przełącznika lub innego elementu elektrycznego, aby zapewnić mu moc.

 

 

 

 


Proste światło

Jednym z oczywistych zastosowań energii elektrycznej jest utrzymywanie światła w bazie. Montowane na ścianie proste światło daje przyjemne oświetlenie, gdy płynie prąd.

 

 

 

 


Detektor laserowy

Umieszczony w obszarze obrony bazy, detektor laserowy jest bramką, która umożliwia przepływ energii, gdy ktoś wszedł w wiązkę.

 

 

 

 


Płyta naciskowa

Jeśli zawsze chciałeś, aby drzwi były mniej kłopotliwe, płyta naciskowa z pewnością Cię zainteresuje. Umieszczona na podłodze, pozwoli na przejście prądu, gdy gracz na niej stoi. Płytę można łatwo podłączyć do sterowników drzwi, aby automatycznie je otworzyć.

 


Kontroler drzwi

Kontroler drzwi pozwala na otwieranie i zamykanie drzwi w oparciu o źródło mocy. Po otrzymaniu zasilania sterownik drzwi otworzy je. Kiedy energia zaniknie, drzwi zamkną się.

 


Przełącznik

Dostępnych jest również kilka przełączników i bramek logicznych do zasilania elektrycznego. Najbardziej uproszczony przełącznik pozwala na przejście mocy w pozycji włączonej i zatrzymuje przepływ energii elektrycznej w pozycji wyłączonej.

 


Przełącznik „I”

Nieznaczna zmiana prostego przełącznika, przełącznik I pozwoli na przepływ energii elektrycznej tylko wtedy, gdy oba wejścia otrzymają moc.

 


Przełącznik „LUB”

Podobnie jak przełącznik I, przełącznik LUB ma również dwa wejścia mocy. Pozwoli to jednak przepuścić energię elektryczną, jeśli jedno z dwóch wejść otrzyma moc.

 


Przełącznik czasowy

Istnieje również przełącznik czasowy. Jak zapewne można sobie wyobrazić, przełącznik ten pozwoli na przejście mocy przez pewien czas (około 10 sekund w tej chwili) i może być aktywowany ręcznie lub poprzez aktywne wejście mocy.

 


Rozdzielacz

Chcesz trochę rozdzielić elektryczność? Rozdzielacz będzie dla ciebie najlepszym wyborem. Za pomocą tego urządzenia można podzielić sygnał elektryczny na 4 wyjścia. Pamiętaj, że może to tylko raz podzielić moc od generatora i nie może podzielić mocy pochodzącej z rozgałęźnika.

 


Blocker

Jak sama nazwa wskazuje, Blockera można użyć do blokowania zasilania. Przy 1 wyjściu i 2 wejściach Blocker zatrzymuje przepływ energii elektrycznej, jeśli odbiera zasilanie z drugiego wejścia. Można to wykorzystać do ustawienia niektórych interesujących sytuacji, takich jak włączenie świateł tylko po zachodzie słońca.

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz