Don’t Starve Together: Return of Them – Forgotten Knowledge – aktualizacja

przez Paprotka
0 komentarzy

Kilka dni temu do Don’t Starve Together zawitała nowa aktualizacja, a wraz z nią mnóstwo nowości, upiorne przebrania oraz drobny upominek dla graczy.

Najważniejsze zmiany:

  • Biom księżycowa grota:
Występuje  w pobliżu lasu Blue Mushtree. Charakterystycznymi strukturami dla tego miejsca są: witreoazy, małe witreoazy, jasne kwiaty i grzyby księżycowe. Miejsce to zamieszkują stwory takie jak: Bulbous Lightbugs, Mush Gnomes i Carrats.
  • Biom antyczne archiwum:

Miejsce to znajduje się za księżycową grotą. Do odkrycia macie tam mnóstwo rzeczy: starożytne piece, księżycowe posągi, fontannę wiedzy… a to tylko niektóre z nich.

  • Księżycowy grzyb

Jest to nie tylko dekoracja jaskiń, ale i główne źródło światła pod ziemią. Po jego ścięciu otrzymacie 2 kłody oraz księżycowego grzyba. 

Nowe stworzenia:

  • Mush Gnome

To pasywnie nastawione istoty. Po śmierci upuszczają 1 lub 2 żywe kłody, 3 do 5 zarodników księżycowych oraz 2 księżycowe grzyby.

  • Naked Mole Bat

Te małe kretonietoperze są tak urocze, że aż chciałoby się je przytulić, niestety są agresywnie nastawione do graczy. Po ich zabiciu możecie podnieść 1 mięso potwora lub 1 nozdrze. Pozostawiają także guano, które może posłużyć wam jako nawóz.

  • Bulbous Lightbugs

Miejscem ich narodzin są kwiaty. Potrafią emitować światło oraz podążają za graczami. Wypada z nich jedna żarówka.

  • Ancient Sentrypede

Te wielkie starożytne wije atakują swe ofiary tocząc się z zawrotną prędkością. Po śmierci pozostawiają łuski. Znaleźć możecie je w Antycznym Archiwum.

Zmiana ekranu gry gospodarza:

Miejsca do zapisu gry są od tej pory nieograniczone, a włączenie jaskiń w dowolnym momencie rozgrywki nie stanowi już żadnego problemu.

Halloween

Do gry powracają Hallowenowe noce, a wraz z nimi łakocie, bibeloty oraz Mad Science Lab. Dodatkowo w menu postaci pojawiły się ekskluzywne i straszne przebrania.

  • Nowe zrzuty strumieniowe

To ustrojstwo pokryte szlamem związane jest z hallowenowymi kolekcjami.

  • Do gry powróciły nowe oraz stare skórki.

Na czas trwania wydarzenia została zwiększona szansa na zdobycie okazjonalnych przedmiotów Świętej Nocy, więc warto pograć trochę dłużej.

A teraz coś odnośnie podarunków. Po zalogowaniu się do gry otrzymacie bardzo rzadkie skórki do….ścian oraz lampy. Prezentują się całkiem nieźle, chociaż według mnie to raczej zbędny dodatek.

Spokojnie, to jeszcze nie koniec: https://accounts.klei.com/link/forgottenspool – pod tym linkiem możecie odebrać aż 900 szpul. Waszym postaciom z pewnością przyda się odświeżenie garderoby.

Czas wyprzedaży:

Jeśli zastanawiałeś się na kupnem skórek lub gier z serii Don’t Starve to właśnie nadarzyła się idealna okazja. Ceny gier zostały obniżone o nawet 75%, a zestawy skórek kupić możecie za półdarmo.

Twórcy wspominają również, że w listopadzie do gry zostanie wprowadzona nowa zawartość, która w tej chwili jest w fazie beta. Później czeka nas grudniowe wydarzenie Winter’s Feast, a wisienką na torcie będzie Rok Beefalo. Jednak, żeby nie było tak kolorowo Klei również informuje, że normalne aktualizacje zostaną wydane z lekkim opóźnieniem. Myślę jednak, że warto poczekać, w końcu lepiej późno niż wcale.  

Poniżej znajduje się pełna lista zmian oraz krótki, ale za to emocjonujący zwiastun najnowszego dodatku.

https://store.steampowered.com/app/322330/Dont_Starve_Together/

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz