Deadside – survival jakiego brakowało

przez DeVel
0 komentarzy

Rynek survivalowy jest przesycony, jednakże większość gier tego typu jest słabej jakości. Deadside odbiega od reguły i jest grywalny od czasu niedawnej premiery, a na dodatek całkiem dobrze rozwinięty.

Deadside to gra PvP z dużym otwartym światem. Nie znajdziemy tu jak przystało zombie, jednakże w lasach możemy natknąć się na kanibali oraz grupę samotnych wędrowców. Już na obecnym etapie gra posiada ciekawe interakcje, dialogi z NPC.
Świat jest pełny lasów i opuszczonych osad, dróg oraz rzek. Na razie gracze mają do dyspozycji 25 km² mapy, jednakże z pełną wersją gry jej rozmiar ma wynosić 225 km².

Jedną z ciekawych aspektów gry jest możliwość graczy korzystania z mapy, która pozwoli zobaczyć gdzie uzbrojeni bandyci plądrują, siły bezpieczeństwa byłego rządu oczyszczają teren lub kanibali osiedlających się w opuszczonych wioskach. Każdy może wziąć udział w licznej walce, która może trwać nawet kilka godzin.

Deadside - alternatywa dla DayZ i innych survivali przyciąga ...

Główną zaletą walki w grze są realistyczne bronie jak i ich obrażenia. Obecnie dostępnych jest 19 broni wraz z dodatkowymi modyfikacjami (celowniki, latarki itp.).

Deadside on Steam

Pośród niekończącej się walki, gracze znajdą miejsce w którym mogą zakupić amunicję, jedzenie oraz porozmawiać z innymi. W Zielonych Strefach gracze mogą także przechowywać ograniczoną ilość rzeczy w prywatnych sejfach.

Oczywiście w takich grach musi być i crafting, a tutaj jest rozwinięty bardziej niż standardowo ze względu na możliwość tworzenia baz. Gracze mogą stworzyć bazę wg. upodobań i używać jej jako schronu oraz przechowywać przedmioty i wyposażenie. Gracze mogą także stworzyć małe kryjówki i ukryć je prawie wszędzie na świecie.

Zdecydowanie polecam Deadside już na obecnym etapie rozwoju. Jedna z niewielu gier, które są tak rozwinięte we wczesnym dostępie i działa w miarę płynnie. Koszt gry na platformie Steam wynosi 71,99 zł.

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz