Dawn of Man – powrót do korzeni

przez DeVel
0 komentarzy

Dawn of Man to nowa gra studia Madruga Works polegająca na budowaniu miasta. Co jest wyjątkowe w tym przypadku? Miasto budujemy w prehistorii. Gra miała premierę w marcu tego roku na Steam i jest stale rozwijana.

O Dawn of Man

Dawn of Man zabiera nas do epoki żelaza, przetrwanie nie jest takie proste jak może się wydawać i nawet zwierzęta mogą czasami nam poważnie zaszkodzić, jednakże są też podstawowym źródłem jedzenia i przydatnych materiałów dla starożytnych ludzi. Mięso pozwala nam nakarmić osadników, a ich skórę i kości możemy wykorzystać do tworzenia ubrań i narzędzi.

Jakie zwierzęta możemy spotkać? M.in. są to mamuty, bizony, nosorożce, olbrzymie jelenie, lwy jaskiniowe.

Mamuty

Do naturalnych źródeł żywienia i pozyskiwania materiałów możemy zaliczyć zbieranie owoców, jagód, wody, drewna, krzesiwa, kamienia i złóż.

Odwieczny problem w przetrwaniu

Jak można się domyślić wyzwaniem zawsze w przetrwaniach, w których występują pory roku stanowi zima. Ryby częściej spotkać możemy na wiosnę, jagody i owoce w lecie a zwierzęta, gdy jest ciepło. Gdy nadejdzie zima, musimy do tego czasu zapewnić sobie jedzenie i ciepłe ubranie, żeby przetrwać.

Zima

Rozwój osady

Swoją osadę możemy rozwijać budując nowe domy, co zwiększy populację. Fortyfikacje i bronie przydadzą się w czasie konfliktów. W czasie rozwoju osady nieraz odkryjemy coś nowego, co będzie miało pozytywny skutek na m.in. jedzenie ale będziemy bardziej zagrożeni na ataki najeźdźców.

Przykładowa osada

W grze przyjdzie nam także możliwość rozwoju uprawy, dzięki czemu będziemy mogli hodować np. warzywa. Oswojenie zwierząt pozwoli łatwiej pozyskiwać jedzenie oraz materiały, a także możemy je wykorzystać jako zwiększoną siłę mięśni, np. do transportowania.

Uprawa

Trailer Dawn of Man

Dawn of Man do kupienia na Steam w cenie 89,99zł: https://store.steampowered.com/app/858810/Dawn_of_Man/

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz