DARQ – kiedy sen zamienia się w koszmar

przez DeVel
0 komentarzy

DARQ tworzone przez Unfold Games doczekało się kolejnego teasera. Produkcja trwa już ponad 2 lata, ale i tak zdecydowanie warto czekać na premierę. Gra zapowiada się na bardzo dopracowaną i świetnie oddającą klimat horroru.

Fabuła

DARQ opowiada historię Lloyda, chłopca, który uświadamia sobie, że śni. Na jego nieszczęście sen szybko zamienia się w koszmar, a wszelkie próby obudzenia się zawodzą. W czasie eksploracji ciemnych zakątków jego podświadomości, Lloyd uczy się jak przetrwać koszmar zaginając prawa fizyki i manipulując płynną tkaniną świata snu.
Oprócz zagadek zaginających grawitację, Lloyd będzie musiał korzystać ze skradania w pobliżu wrogów. Nie ma szans na wygranie w otwartej konfrontacji ze stworzeniami znacznie silniejszymi i szybszymi niż on. Zamiast tego, musi polegać na ostrożnym planowaniu unikania wykrycia.

Zalety DARQ

• Psychologiczny horror o śnie na jawie
• Wyjątkowe wykonanie artystyczne
• Narastające tempo akcji, polegające bardziej na powolnym budowaniu przerażającej atmosfery niż na przemocy
• Muzyka stworzona przez 5 krotnego zwycięzce nagrody ASCAP, kompozytora Wlad Marhulets
• Zagadki, które obejmują zaginanie praw fizyki (chodzenie po ścianach i sufitach, lewitacja), manipulowanie światem snu (poruszanie rzeczy, obracanie pomieszczeń), zbieranie i wykorzystywanie obiektów i unikanie wrogów.
• 10 ukrytych sekretów do znalezienia (opcjonalnie, tylko dla zaawansowanych graczy)
• Wiele interaktywnych obiektów i postaci, które rozwiną historię i pomogą Lloydowi znaleźć odpowiedzi o znaczeniu jego podróży.

Teaser #3

Gra zebrała wiele pozytywnych opinii jeszcze przed premierą od znanych recenzentów. Premiera jest planowana na IV kwartał 2018 roku na PC z późniejszą możliwością pojawienia się na konsolach.

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz