Darkwood – polska produkcja i przerażający las

Darkwood jest grą polskiej produkcji tworzoną przez Acid Wizard Studio. Akcja gry ma miejsce na terytorium sowieckiego Bloku Wschodniego i ma ona wpływ na spotykane elementy w grze. Wiele z nich na które napotkamy się w czasie eksploracji przypomina stare polskie gospodarstwa w XX wieku, które cechowały się ubóstwem i opierały się na hodowli zwierząt i rolnictwie.
Klimat jest bardzo unikalny i można odczuć wielokrotnie lęk, a nawet przestraszyć się czegoś. Życie za dnia jest wyzwaniem, a w nocy bez światła jesteśmy skazani bezpośrednio na śmierć.

Zalety Darkwood

Kamera jest umiejscowiona z góry (poniżej zdjęcia). Gra posiada fabułę w którą możemy się naprawdę wczuć. Darkwood nie można nazwać typowym survivalem w którym tylko walczymy i budujemy. Głównym elementem jak i zaletą jest niepowtarzalny klimat. Przyjdzie nam natknąć się na wiele zaskakujących lokacji w grze jak i charakterystycznych postaci z którymi możemy prowadzić dialogi. W dzień naszym celem jest zdobywanie przydatnych przedmiotów, które pozwolą nam przetrwać w nocy. Niezbędnym elementem jest światło, dlatego za dnia musimy poszukiwać kanistrów z paliwem, aby zasilić nasz generator. Jednakże zwykle to nie wystarczy i praktycznie wszystko jest nam potrzebne, co można tylko wykorzystać w jakiś sposób do walki. Standardowo przydatne okażą się bronie białe, jak np. deska nabita gwoźdźmi oraz pułapki, te na niedźwiedzie również się przydadzą. Ukrywając się w nocy przed przerażającymi istotami musimy pamiętać o zabarykadowaniu drzwi i okien, co uniemożliwi przez jakiś czas dostanie się ich do nas.

Warto wspomnieć tutaj również o przydatnymi systemie umiejętności. Aby otrzymać owe punkty, najpierw musimy pozyskać esencję ze zmutowanej flory i fauny i wstrzyknąć ją do naszego obiegu krwi. Czasami niesie to ze sobą niespodziewane konsekwencje…
Umiejętności postaci są bardzo przydatne i mogą nam przykładowo pomóc unikać zagrożenia ze strony dzikich zwierząt.

Darkwood jest już prawie 3 lata na Steam w systemie Wczesnego Dostępu i jest stale aktualizowany o nową zawartość.
Koszt wynosi 13,99€ https://store.steampowered.com/app/274520/Darkwood/

E5E3805838D59614248622ADCDA6760C4CCC5507

4F6610EE79A10B9E7B726E8E421E75FC268856C8

0 komentarzy 0 FacebookTwitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarze
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 GamingUniverse.pl

0
Chętnie poznamy twoją opinię, zostaw komentarzx
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Wykryto Ad-Blocka

Uprzejmie prosimy o wyłączenie ad-blocka lub dodania naszej strony do wyjątków. Szanujemy naszych czytelników i nie jest to wymagane :)