Daemonical – zapowiedź wczesnego dostępu

przez Bagasia
0 komentarzy

Wyobraź sobie, że w nieznanych okolicznościach trafiasz na odległą i opuszczoną wyspę. Wokół panuje chłód i mrok, a na plecach czujesz dreszcze spowodowane czyimś lodowatym oddechem owiewającym twój kark…

Wywoływanie demona wraz z czwórką przyjaciół nie było jednak tak dobrym pomysłem, prawda? Teraz zło czai się w jednym z nich – komu zaufasz?

Opis

Daemonical to asymetryczny multiplayer od Fearem, którego produkcja rozpoczęła się w 2014 roku. Fabuła gry opiera się na klimacie horroru i jest z reguły prosta – na pewnej odległej wyspie grupa przyjaciół znajduje niedokończony rytułał wzywający demony. Aby przetrwać muszą odnaleźć wszystkie przedmioty rytualne i odesłać tę kreaturę z powrotem do piekieł lub schować się gdzieś i poczekać do świtu, który zabije potwora.

Pomimo niezbyt wymagającej strony fabularnej gracz dostaje możliwość wielu opcji na przetrwanie. Poza wymienionymi dwoma sposobami na pozbycie się demona decydujesz również czy zostajesz razem z przyjaciółmi, czy decydujecie się rozdzielić i działać samotnie. Możesz się chować, szukać przedmiotów kultu lub próbować walczyć, gdyż do dyspozycji masz rozrzuconą po całej wyspie broń oraz najprostszy w użyciu ogień. Nie zabijesz demona, ale możesz go ranić i spowolnić co zapewni Tobie i Twoim przyjaciołom przetrwanie. Wasz przeciwnik jest szybki i niezwyciężony. Waszą siłą jest bycie w grupie, lecz ryzykujecie szybszym wykryciem.

Ciekawym rozwiązaniem w Daemonical jest możliwość uczestnictwa gracza w grze nawet po jego śmierci. Kiedy umiera jego dusza oddziela się od ciała i dryfuje w powietrzu jako kula światła. Możesz podążać za przyjaciółmi oświetlając im drogę, śledzić demona oznaczając jednocześnie jego pozycję lub poprowadzić przyjaciela do swego ciała by ten wskrzesił Cię i umożliwił czynne działania w rozgrywce.

Cechy charakterystyczne

– Asymetryczny multiplayer
– Zróżnicowana perspektywa (ludzie – pierwszoosobowa, demon – trzecioosobowa)
– Dynamiczny czas dnia i systemu pogodowego
– Większość mapy generowana jest proceduralnie
– Narzędzia i bronie losowo umieszczane na mapie
– Duże otwarte krajobrazy
– Czat głosowy
– W pełni konfigurowalne znaki
– Ciekawe miejsca i zabytki
– Nieliniowa rozgrywka
– Obsługa wielu platform

Zamknięta Alpha gry Daemonical planowana była na 9 maja 2018, jednak wczesny dostęp powinien pojawić się już kilka tygodni później i być dostępny za około 15 USD. Ciekawym rozwiązaniem jest zaplanowane przez twórców dodanie pakietu, w którym kupujesz dwie kopie gry za niższą cenę, więc możesz grać z przynajmniej jednym przyjacielem

Oficialny Teaser Daemonical:

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz