PS Plus – Control, Concrete Genie i Destruction AllStars

przez Alton
0 komentarzy
Control Ultimate Edition

Sony jak co miesiąc obdarowuje posiadaczy abonamentu PS Plus kolejnymi grami. Począwszy od 2 lutego gracze będą mogli odebrać na PlayStation 4 Control Ultimate Edition (zawiera dodatki The Foundation oraz AWE) od Remedy Entertainment (twórcy takich gier jak pierwsze dwie części Maxa Payne’a, Alana Wake’a, czy Quantum Break). Gra jest trzecioosobową strzelanką i miała swoją premierę w 2019 roku. Zebrała wiele nagród, w tym tytuł gry roku od PlayStation Magazine. W najnowszym dziele Remedy gracz wciela się w Jesse Faden, która trafia do Federalnego Biura Kontroli. Agencja nie okazuje się być jednak zwykłą placówką, gdyż jest ona pod atakiem nieznanych mocy. Główna bohaterka niedługo po starcie gry przejmuje dowodzenie nad tym miejscem i jej celem jest pozbycie się niechcianych najeźdźców.
Warto przypomnieć, że jest to produkcja, która wyszła niemal pod koniec życia konsol ósmej generacji. Choć na PS4 Pro działa ona całkiem przyzwoicie, to doświadczenie płynące z grania na podstawowym PS4 bądź PS4 Slim może okazać się nieprzyjemne. Gra jest dostępna we wczesnej kompatybilności na PS5, więc jej posiadacze nie powinni się martwić o wydajność.

Źródło: 505 Games
Concrete Genie

Drugą grą, którą dostarcza Sony na PS4 (w tym przypadku bez wstecznej kompatybilności na PS5), jest Concrete Genie od Pixelopus (twórcy mało znanej gry rytmicznej Entwinded). Należy ona do gatunku gier przygodowych z widokiem trzecioosobowym. Głównym bohaterem produkcji jest Ash – chłopiec posiadający zdolność ożywiania dzieł namalowanych na ścianach. Wspomniana zdolność jest fundamentalną cechą gry, gdyż powołane do życia malunki pozwalają na rozwiązywanie kolejnych zagadek. Świetliste twory mocno kontrastują z szarym i ponurym miastem Denska.
Posiadaczy gogli PlayStation VR z pewnością ucieszy fakt, iż gra jest z nimi kompatybilna.

Źródło: Sony Interactive Entertainment
Destruction AllStars

Ostatnią grą, którą otrzymają posiadacze abonamentu, jest Destruction AllStars od Lucid Games (twórcy niszowych Geometry Wars 3 i Switchblade). Gra będzie dostępna jedynie na PS5 i będzie ją można odebrać w dłuższym okresie niż dwie pozostałe produkcje czyli do 5 kwietnia zamiast do 1 marca. Co ciekawe, właśnie 2 lutego będzie ona miała swoją premierę. Z przedpremierowych pokazów można wywnioskować, iż gra będzie bazować na, tzw. zawodach Destruction Derby, gdzie zawodnicy celowo zderzają się samochodami, aby jak najbardziej uszkodzić pojazdy rywali. Gra bawi się nieco formułą, w wyniku czego aby ukończyć wyścig, należy ukończyć określone cele. Jest to jedna z gier, która ma zachęcić do kupna najnowszej konsoli Sony, więc będzie ona pokazywać wiele możliwości, jakie oferuje kontroler DualSense.

Źródło: Sony Interactive Entertainment

Przypominamy także, iż styczniowe gry (tj. Shadow of the Tomb Raider i GreedFall na PS4 oraz we wstecznej kompatybilności na PS5 i Maneater wyłącznie na PS5) są dostępne do odebrania do końca 1 lutego.

Po więcej newsów i recenzji ze świata gier zapraszamy na gaminguniverse.pl oraz polecamy śledzić nasze media społecznościowe, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach.

Źródło grafiki wyróżniającej: 505 Games

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz