Rekrutacja
Rekrutacja

A na początku było słowo…

Ale zanim o Chivalry 2, to od początku. Zaczęło się, jak to często bywa, od moda do gry Half-Life 2 (brzmi znajomo, prawda?) pod tytułem Age of Chivalry. Następnie ekipa zaczęła się powolutku rozrastać, aż powstało Torn Banner Studios. Po kilku latach pracy powstała ich pierwsza gra Chivalry: Medieval Warfare, która odniosła sukces i  znalazła swoją nisze, a teraz powoli dogorywa w czeluściach Steama. Lecz oto 8 czerwca zadebiutował sequel. Co można o nim powiedzieć?

Ręka, noga, mózg na ścianie pora zacząć zabijanie

vKyzNeD

Założenia gry są bardzo proste. Tu jesteś ty i trzydziestu jeden twoich kamratów, po drugiej stronie trzydziestu dwóch zabijaków. Jest kilka trybów gry, w tym deathmatch każdy na każdego. Podstawy gameplay Chivalry 2 zaś są identyczne, jak w pierwszej części. Są cztery klasy z bronią odblokowywaną na zasadzie ,,Battlefieldowej”, czyli im więcej grasz daną klasą, tym więcej odblokujesz. Ataki wyprowadzasz z trzech kierunków od góry, z boku i pchnięcie. Blokujesz patrząc się na wroga, możesz skontrować blokując na chwilę przed zderzeniem broni z twoim ciałem. Nowością zaś jest interaktywność mapy. O ile w pierwszej części z niektórych machin oblężniczych można było korzystać, tak w sequelu można podnieść wiele przedmiotów, w tym nawet ryby i kurczaki, a następnie miotać nimi we wrogów. Brzmi to wszystko prosto, wręcz prostacko, więc gdzie tu zabawa?

No gdzie ona jest?

Otóż w poprzednim podtytule. Pole bitwy Chivalry 2 wypełniają ryki ciężkozbrojnych rycerzy, strzały łuczników tną powietrze z złowrogim świstem, gliniane garnki z olejem wzniecają pożary, a krzyki rannych i mordowanych dopełniają atmosferę. To ta cudowna symfonia walki, chór rzezi, pieśń wojny decyduje o przyjemności tej gry. Ten moment, kiedy niczym legendarny Longinus Powsinoga z Mysikiszek herbu Zerwipludry ścinamy upragnione głowy, odrąbujemy kończyny i strzelamy w kolana niespodziewających się niczego wrogów. To właśnie te chwile stanowią o sile Chivalry 2, niczym nieskrępowana zabawa w rycerzy, spełnienie dziecięcych fantazji!

BGKHmWK

Jak maluje się przyszłość? Niepewnie

Warto nadmienić, że choć obecnie gra cieszy się sporym zainteresowaniem, większym niż podobny Mordhau, to mimo to ten drugi w czasie premiery cieszył się znacznie większym zainteresowaniem. Potrafi on utrzymać graczy przy sobie, aż do dziś. Czy Chivalry 2 również podoła? Przekonamy się za kilka miesięcy, a w najlepszym wypadku lat.

A teraz chwytajcie za miecz i  wzorem Juranda idźcie bić wroga teutońskiego, byle chyżo!

Obecnie gra dostępna jest do zakupienia w serwisie Epic Games Store

Po więcej newsów, recenzji oraz tekstów publicystycznych ze świata gier zapraszamy na gaminguniverse.pl oraz polecamy śledzić nasze media społecznościowe, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach.

Źródło grafik: Torn Banner Studios

0 komentarzy 0 FacebookTwitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarze
Inline Feedbacks
View all comments

Ta strona korzysta z ciasteczek w celu poprawienia jakości przeglądania strony. Możesz zawsze z nich zrezygnować Akceptuj Czytaj więcej

0
Chętnie poznamy twoją opinię, zostaw komentarzx
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Wykryto Ad-Blocka

Uprzejmie prosimy o wyłączenie ad-blocka lub dodania naszej strony do wyjątków. Szanujemy naszych czytelników i nie jest to wymagane :)