Rekrutacja
Rekrutacja

Breathedge zadebiutował niedawno na Steam w pełnej wersji i jest tam bardzo dobrze odbierany przez społeczność. Według wielu opinii gra jest określana jako połączenie Subnautica oraz Prey wraz z specyficznym humorem w swoich misjach fabularnych.

Fabuła

W Breathedge jesteś po prostu mężczyzną w średnim wieku, który transportuje prochy dziadka na galaktyczny pogrzeb. Statek niestety się rozbija i tu pojawia się udana i zabawna fabuła gry. Jakość dobrego humoru rozpoznamy tu od samych napisów na początku przygody. Cała fabuła została dobrze wykonana i pozwala nam także w licznych sytuacjach dokonywać wyboru. W późniejszym etapie rozgrywki, niestety jest już mniej satysfakcjonująca. Jak w każdej rozbudowanej grze, znajdziemy tu sporo przedmiotów, na które możemy po prostu nacisnąć i dowiedzieć się o ich zastosowaniu, lub też są jakąś wskazówką i mają jakieś zastosowanie.

Breathedge Download | GameFabrique

Mechanika oraz główne aspekty

Część osób może poczuć się źle przed komputerami od różnych zawirowań i utraty kontroli w kosmosie. Jak to w survivalach, mamy tu 3 paski o które musimy zadbać, głodu, pragnienia oraz tlenu. Podobnie jak w przypadku Subnautica tlenu wystarczy nam na określony czas, który tutaj jest przesadnie zbyt krótki. System craftingu jest intuicyjny i prosty, niestety działanie już narzędzi nie jest zbyt ciekawe. Te zbyt łatwo ulegają zniszczeniu i to całkowicie, wydobywając jakieś złoże będzie trzeba wracać się kilkukrotnie, gdzie pojawia się kolejny minus. Przemieszczanie się jest dość wolne i może szybko znudzić, brakuje tu jakiegokolwiek ułatwienia w tym celu. Grafika jest bardzo ładna i ciężko byłoby sobie wyobrazić inną dla tej gry. Breathedge nie można także zarzucić braku płynności lub leciwych animacji. Ścieżka dźwiękowa oddaje klimat rozgrywki, a zatem główne aspekty gry wyglądają na dopracowaną robotę.

Breathedge na PC | Origin

Podsumowanie

Myślę że warto spróbować tej gry i nawet jeśli by nam nie przypadła do gustu to i tak spędzimy w niej co najmniej kilka godzin. Wykonanie jest bardzo dobre, grywalność już niestety troszkę mniej idealna z powodu wyżej wymienionych minusów. Mimo tego, że są one banalne to wpływają w znacznym stopniu na przyjemność z grania.

0 komentarzy 0 FacebookTwitter
guest
0 komentarze
Inline Feedbacks
View all comments

Copyright © 2023 - GamingUniverse.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek w celu poprawienia jakości przeglądania strony. Możesz zawsze z nich zrezygnować Akceptuj Czytaj więcej

Wykryto Ad-Blocka

Uprzejmie prosimy o wyłączenie ad-blocka lub dodania naszej strony do wyjątków. Szanujemy naszych czytelników i nie jest to wymagane